Ливърпул спечели Азиатската купа на Висшата лига, след като във

...

"Ливърпул" спечели Азиатската купа на Висшата лига

" Ливърпул " завоюва Азиатската купа на Висшата лига, откакто във финала на приятелския шампионат в Китай победи " Лестър " с 2:1.

Всичко най-интересно в срещата се случи през първите 45 минути, когато паднаха и трите гола в мача.

Ислам Слимани даде задатък на " лисиците " в 12-ата минута с удар с глава от близка отдалеченост след чудесно центриране на Кристиан Фукс.

" Ливърпул " обаче бързо съумя да отговори на предизвикването и изравни посредством Мохамед Салах в 20-ата минута. Филипе Коутиньо направи обрата цялостен в 44-тата минута със страховит диагонален удар от далечна отдалеченост.

През второто полувреме и двамата треньори направиха доста смени и темпото на игра спадна, въпреки в последните минути " Лестър " да опита да сътвори няколко съществени рискове пред вратата на Лорис Кариус.

В мача за третото място " Кристъл Палас " победи с 2:0 " Уест Бромич " с голове преди почивката на Лука Миливоевич и Бакари Сако.
Източник: btvnovinite.bg