Ливърпул разби гостуващия Арсенал с 4:0 в дербито от третия

...

Ливърпул смачка тотално Арсенал

Ливърпул разруши гостуващия Арсенал с 4:0 в дербито от третия кръг на британската Висша лига. Роберто Фирмино (17), Садио Мане (40), Мохамед Салах (57) и Даниел Стъридж (77) вкараха головете за триумфа на мърсисайдци.

Преди срещата немският мениджърът на домакините Юрген Клоп изненадващо реши да смени вратарите и този път пусна като титуляр своя съотечественик Лорис Кариус на мястото на белгиеца Симон Миньоле, който започваше за мърсисайдци във всички мачове от началото на сезона, а за този мач даже не бе в групата. Сред титулярите на Арсенал пък се завърна чилийският национал Алексис Санчес, а новото попълнение в офанзива Александре Лаказет бе оставен запаса.

Въпреки по-активното начало на домакините първи до гол можеха да стигнат гостите още в 7-ата минута, когато Алексис Санчес изведе Дани Уелбек, който обаче загуби баланс и шутира над вратата. Три минути по-късно Мохамед Салах пропусна първото стопроцентово състояние за гол на мърсисайдци. Египтянинът получи пас от Емре Джан на далечната греда, само че шутира в тялото на вратаря Петър Чех.

Играчите на Юрген Клоп продължиха да преобладават и Роберто Фирмино (17) вкара първия гол, засичайки с глава центриране на Гомес отдясно. Малко по-късно Джордан Хендерсън насочи неакуратен удар от близка отдалеченост. В 25-ата минута Петър Чех отрази удар на Салах, а минута по-късно някогашният халф на Рома вкара гол, който обаче вярно бе анулиран поради засада.

Садио Мане (40) получи извеждащ пас от Формино, финтира бранител и приключи по прелестен метод контраофанзива на домакините, удвоявайки задатъка им още преди почивката. Това бе трети гол за нападателя от началото на сезона.

През втората част Ливърпул продължи да има цялостен надзор върху протичащото се на терена. Матип, Ловрен и Салах поредно пропуснаха да се разпишат. В последна сметка въпреки всичко Мохамед Салах (57) вкара гол, откакто излезе самичък против Чех и го преодоля за 3:0. И този гол не успокои домакините, които продължиха да нападат в търсене на още по-изразителен триумф. Той пристигна след гол на Даниел Стъридж (77), който вкара след асистенция на Салах и оформи крайния резултат.

След успеха си Ливърпул събра 7 точки и излезе на втора позиция, изоставайки на 2 точки от водача Манчестър Юнайтед. Арсенал е на нежеланата 16-а позиция единствено с 3 точки.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ ТРАНСФЕРИТЕ В АНГЛИЯ -ТУК!

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА - ТУК!

Източник: blitz.bg