Ливърпул продължава с добрите си изяви в Премиършип. Мърсисайдци записаха

...
Ливърпул продължава с добрите си изяви в Премиършип. Мърсисайдци записаха
Коментари Харесай

Ливърпул удави и чайките край морето, ренесансът продължава

Ливърпул продължава с положителните си изяви в Премиършип. Мърсисайдци записаха шеста победа в последните си седем мача в британския хайлайф, като в този момент жертвата им беше новакът Брайтън, освен това на неговия си стадион.

Момчетата на Юрген Клоп изковаха победен триумф с 5:1 и не престават да удържат позициите си в челото на класирането. А всичко в този мач беше решено още преди почивката, когато Емре Джан и Роберто Фирмино в границите на 60 секунди нанизаха две попадения.

Малко след подновяването на играта бразилският нападател вкара и второто си попадение в дуела, а Глен Мъри от дузпа малко след този гол понижи за Брайтън, само че това беше всичко хубаво за отбора му в този мач. А в края с двата си гола Филипе Коутиньо оформи погрома.

Битката стартира с напън на гостите, само че чистите положения в тези начални минути бяха прекомерно малко. Мохамед Салах и Фирмино направиха няколко пропуща, а Глен Мъри не можа да се разпише при един от редките шансове на "чайките ".

Нещата си пристигнаха по местата в 30-та минута. Тогава Филипе Коутиньо центрира съвършено от корнер във вратарското поле, там Емре Джан се извиси над отбраната и с глава прониза мрежата за 1:0.

Само минута по-късно всичко на процедура завърши в този мач. Мохамед Салах стартира следващата бърза офанзива за Ливърпул, откри Коутиньо вляво на наказателното поле, бразилецът центрира паралелно на голлинията и там връхлитащият Фирмино с мощен шут прониза мрежата за 2:0.

До почивката гостите изпуснаха още благоприятни условия, основно посредством Салах, само че в последна сметка повече попадения през първото полувреме не паднаха. За сметка на това втората част стартира вихрено.

Още в 49-та минута класиката беше завършена. Тогава Мохамед Салах направи следващия си превъзходен пробив и пусна на Фирмино, който наниза втория си гол в мача, с цел да забие и трети гвоздей в ковчега на "чайките ".

Но част от интригата се върна много бързо. По-малко от две минути по-късно попадение Джордан Хендерсън направи глупава дузпа, а от 11-те метра Глен Мъри не остави шансове на Симон Миньоле - 1:3.

До края на мача обаче самодейността беше още веднъж за мърсисайдци. Те изпуснаха най-малко три чисти положения, а най-вече пропуски направи Мохамед Салах, само че в последна сметка остана време за още два гола.

Първият от тях падна в 87-та минута, когато Филипе Коутиньо от директен свободен удар направи 4:1, като мушна топката под стената. Само две минути по-късно след независим пробив бразилецът стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Люис Дънк и влезе в мрежата за крайното 5:1.

След тази развръзка Ливърпул събра 29 точки и към този момент краткотрайно е на четвъртата позиция. Брайтън остава в средата на таблицата със своите 17 точки, само че несъмнено това е мач, който почитателите на отбора няма да желаят да си спомнят.
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР