Ливърпул поведе с 1:0 срещу Барселона в полуфиналния мач реванш

...

НА ЖИВО: Ливърпул вярва в обрата срещу Барселона

Ливърпул поведе с 1:0 против Барселона в полуфиналния мач реванш от Шампионска лига, на „ Анфийлд “. Дивок Ориги вкара в 7-та минута.

Каталунците завоюваха първата среща на „ Камп Ноу “ с 3:0.

Още в 1-та минута Ливърпул сътвори напрежение в наказателното поле на Барселона. Джеймс Милнър подаде към Садио Мане, който комбинира с Джердан Шакири в наказателното поле на Барселона, а той се опита да стреля, само че не се получи и Жорди Алба почисти топката в корнер.

Ливърпул поведе в резултата в 7-та минута. Жорди Алба сбърка в опита да върне една топка обратно и я изпрати в краката на Садио Мане, който незабавно комбинира с Джордан Хендерсъм, който финтира Жерар Пике в наказателното поле на гостите, след което стреля, само че Тер Стеген съумя да избави. След това топката попадна в Дивок Ориги, който от близко не пропусна да вкара в опразнената врата.

Серхи Роберто върна нестабилно към Тер Стеген в 9-та минута, Дивок Ориги бе доста покрай това да открадне топката, само че малко скорост не му стигна, а Тет Стеген резервира самообладание и отигра топката.

Садио Мане падна в наказателното поле на Барселона в 10-та минута с искания за дузпа, само че съдията Джунейт Чакър реши, че няма съображение да свири такава.

Фабиньо получи жълт картон в 11-та минута за нарушаване против Луис Суарес.

Барселона пропусна първата си по-сериозна опция да изравни резултата в 14-та минута. Жорди Алба комбинира с Лионел Меси, който незабавно шутира, само че Алисон внимаваше и мазета в корнер.

Лионел Меси пропусна златна опция в 16-та минута. Филипе Коутиньо бе изведен зад защитата на Ливърпул. Той подаде към Алба, който взаимодейства с Лионел Меси. Аржентинецът бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Ливърпул, само че вместо да стреля реши да лъже Фабиньо, който му лиши топката.

Барселона разви доста добра офанзива в 18-та минута, когато Лионел Меси подаде към Филипе Коутиньо, който насочи доста прекрасен удар, само че Алисон плонжира и съумя да избие топката. Минута по-късно Иван Ракитич подаде към Лионел Меси, който стреля от границата на наказателното поле на Ливърпул, само че настрана от левия дирек на вратата на Алисон.

Ливърпул – Барселона 1:0

Дивок Ориги 7'

Ливърпул: 13. Алисон Бекер – 66. Александър-Арнолд, 32. Жоел Матип, 4. Върджил ван Дайк, 26. Андрю Робъртсън – 7. Джеймс Милнър, 3. Фабиньо, 14. Джордан Хенедерсън – 10. Садио Мане, 27. Дивок Ориги, 23. Джердан Шакири

Старши треньор: Юрген Клоп

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген – 20. Серхи Роберто, 3. Жерар Пике, 15. Клеман Ленгле, 18. Жорди Алба – 4. Иван Ракитич, 5. Серхио Бускетс, 22. Артуро Видал – 10. Лионел Меси, 9. Луис Суарес, 7. Филипе Коутиньо

Старши треньор: Ернесто Валверде

Стадион: "Анфийлд "

Съдия: Джунейт Чакър (Тур)