Ливърпул постигна изключително драматичен успех в петия кръг на английската

...

Драма на Острова: Ливърпул ликува с гол в 98-ата минута

Ливърпул реализира извънредно трагичен триумф в петия кръг на британската Висша лига.

След гръмката победа с 9:0 над Борнемут, момчетата на Юрген Клоп зарадваха почитателите си с изстрадан успех 2:1 над гостуващия Нюкасъл.

Той пристигна с гол на резервата Фабио Карвальо в 98-ата минута.

Срещата от петия кръг на британската Висша лига се игра на „ Анфийлд “, като преди този момент двата тима си размениха по едно попадение през двете полувремена.

В 38-ата минута новият нападател на „ свраките “ Александър Исак ознаменува с гол своя дебют, до момента в който в 61-ата Роберто Фирмино изравни след асистенция на Мохамед Салах.

След почивката шведският национал Исак вкара още едно попадение, само че то бе анулирано поради засада, с цел да се стигне до трагичната развръзка в последните секунди на дуела.

В 98-ата минута, след корнер и безредие в наказателното поле, лятното попълнение Карвальо бе на точното място, с цел да се разпише във втори пореден дуел и да донесе триумфа на Ливърпул.

След него отборът му към този момент има 8 точки, с 2 повече от Нюкасъл, който загуби за първи път през сезона.

С реми 1:1 пък завърши лондонското дерби сред Уест Хем и Тотнъм, откакто Тило Керер си вкара автогол в 34-ата минута, а Томас Соучек подели точките в 55-ата.

След този резултат „ шпорите “ са трети с 11 точки от 5 мача, до момента в който „ чуковете “ имат 4 в своя актив и заемат 14-ата позиция във краткотрайното класиране.
Източник: novsport.com