Ливърпул победи Тотнъм с 3:1 като гост в мач от

...

Ливърпул отнесе Тотнъм като гост и загатна за истинското си лице

Ливърпул победи Тотнъм с 3:1 като посетител в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. Успехът бе първи за " алените " от 5 мача насам в шампионата. Роберто Фирмино (45+4), Трент Александър-Арнолд (47) и Садио Мане (65) бяха точни за спечелилите, до момента в който Пиер-Емил Хойберг се разписа за " шпорите ".
Снимка: БГНЕС  Ливърпул отнесе Тотнъм като посетител и загатна за същинското си лице (ВИДЕО)
Мърсисайдци събраха 37 точки и се върнаха на четвърто място във краткотрайното класиране. Тотнъм е с 33 точки на шесто място.

Срещата стартира динамично още в първите минути. Първо Мане се озова на стрелкова позиция, откакто беше изтърван от отбраната, само че не откри очертанията на вратата. Секунди по-късно Сон прати топката във вратата на гостите. Кореецът получи майсторски пас от Кейн и вкара в близкия ъгъл. Оказа се обаче, че седмицата на Тотнъм е бил в засада.

В 20-ата минута Сон още веднъж показва бързината си и за част от секундата се озова самичък против Алисон, само че в последния миг Жоел Матип с решаваща интервенция го блокира чисто. Две минути по-късно Алисон отрази нов удар на Сон.
Две минути по-късно " алените " бяха покрай гол. Салах с превъзходен пас откри Мане, който се оказа очи в очи с Лорис. Сенегалецът нанесе удар, който вратарят избави.

Междувременно Хари Кейн получи контузия в глезена и трябваше да му бъде оказана здравна помощ, само че звездата на Тотнъм въпреки всичко продъжи присъединяване си в срещата.
В 42-ата минута Мане нахлу в наказателното поле. Нападателят нанесе удар, който Лорис съумя да избави. В четвъртата минута на спомагателното време Мане проби отляво и опитва паралелен пас по земя към Роберто Фирмино. Лорис този път не се намеси по най-хубавия метод и не съумя да пресече подаването, което разреши на бразилеца съвсем от голлинията да отклони топката във вратата.
 Ливърпул отнесе Тотнъм като посетител и загатна за същинското си лице (ВИДЕО)
На полувремето Кейн бе сменен от Ламела, както и Орие от Уинкс. Смяна имаше и в състава на Ливърпул - Нат Филипс влезе на мястото на Матип. Секунди след подновяването на играта рисков удар на Салах мина около вратата.

В 47-ата минута мърсисайдци удвоиха преднината си. Мане получи отляво стреля по диагонала. Лорис съумя да избие, само че топката стигна до Александър-Арнолд, който с обмислен удар прати кълбото във вратата.
Тотнъм отговори секунди по-късно. Хойберг получи пред наказателното поле и с прекрасен удар с външната част на крайници вкара за 1:2.

В 56-ата минута гостите реализираха прелестна контраофанзива, при която топката попадна в получилия пространство в наказателното поле на домакините Салах. Египтянинът изигра ослепително обстановката и опъна мрежата зад Лорис с бомбен шут с левия крайник, само че попадението бе анулирано след консултация на рефера с ВАР, защото при започване на таката Фирмино игра с ръка.
" Червените " въпреки всичко вкараха трети гол в 65-ата минута. Тогава Родон сбърка при едно центриране на Александър-Арнолд. От това се възползва Мане, който с мощен удар не остави шансове на Лорис.

До края на срещата Тотнъм по този начин и не съумя да затрудни Алисон.

Източник: fakti.bg