Ливърпул победи Лутън с 4:1 в мач от 26-ия кръг

...

Ливърпул постигна обрат над Лутън и увеличи предината си на върха във Висшата лига

Ливърпул победи Лутън с 4:1 в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци изостанаха в резултата, само че стигнаха до поврат след почивката.

През първото полувреме на стадион " Анфийлд " гостите изненадаха водачите в британския футболен хайлайф. Чидози Огбене откри резултата с глава.

След почивката възпитаниците на Юрген Клоп бяха надалеч по-ефективни в напред във времето. Върджил ван Дайк изравни резултата, засичайки с глава центриране от ъглов удар на Алексис Макалистър.

Само две минути по-късно полузащитникът се регистрира с втора асистенция в дуела. Този път Коуди Гакпо бе прецизен с глава.

Луис Диас удвои задатъка на " алените " в 71-ата минута. Колумбиецът стреля в близкия ъгъл за 3:1.

В последната минута от постоянното време Харви Елиът също записа името си измежду голмайсторите с хубав фалцов удар.

Ливърпул остава на челната позиция в класирането с актив от 60 точки. Лутън се намира в зоната на изпадащите. Отборът заема 18-ата позиция в подреждането с 20 пункта.