Ливърпул и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в

...

Без победител завърши голямото дерби между Ливърпул и Манчестър Юнайтед

Ливърпул и Манчестър Юнайтед не съумяха да се победят в огромното дерби на 19-ия кръг. Срещата на " Анфийлд " завърши 0:0, макар че предложи много зрелищни моменти.

По този метод, отборът на Оле Гунар Солскяер остана на лидерската позиция с 37 точки, а " мърсисайдци " са на 3-ата позиция с три пункта по-малко.
Снимка: БГНЕС  Без победител приключи огромното дерби сред Ливърпул и Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)
Възпитаниците на Юрген Клоп владееха самодейността в по-голямата част от срещата, като тотално преобладаваха през първите 45 минути. Гостите сътвориха нелоши моменти през втората част, само че до попадение по този начин и не се стигна.

Двубоят стартира с напън на домакините. До 10-ата минута, " алените дяволи " мъчно изнасяха топката, само че последователно се съвзеха. В 14-ата минута се стигна до първата заплаха в мача откакто Роберто Фирмино стреля, само че ударът му бе избит от бранител. Топката се върна в Андрю Робъртсън, който засече незабавно и опита, само че високо над напречната греда.
Шест минути по-късно, Робъртсън отигра добре топката и я пусна паралелно към Шакири, само че ударът му от границите на наказателното поле мина покрай гредата.

Манчестър Юнайтед постеменно изравни играта и в 34-ата минута стигна до първата си чиста опция. Бруно Фернандеш стреля доста рисково от фаул вляво пред наказателното поле, само че топката профуча на сантиметри от гредата.
До края на първата част не се стигна до нови благоприятни условия пред двете порти и по този начин двата тима се оттгелиха при 0:0.

Тимът на Солскяер стартира по-добре второто полувреме.
В 48-ата минута, Салах центрира към Мане, който се извиси и стреля с глава от близо, само че Уан-Бисака мазета уверено.

В 74-ата минута, Люк Шоу проби по фланга, навлезе в наказателното поле и подаде към Фернандеш, който стреля отляво, само че вратарят избави. Шест минути по-късно, " алените дяволи " имаха нова опция. Кавани изведе Рашфорд, който се засуети в наказателното поле и не съумя да му върне, което бе отлична опция.
В последната добра опция за Юнайтед, в 83-ата минута, Пол Погба получи пас в наказателното поле от към точката на дузпата и стреля технично, само че вратарят се намеси доста добре.

Ливърпул посреща Бърнли в идващия си мач, а Манчестър Юнайтед гостува на Фулъм единствено след два дни.

Източник: fakti.bg