Ливърпул и Арсенал играят при резултат 1:1 в голямото дерби

...

НА ЖИВО: Ливърпул - Арсенал 1:1, Салах изравни

Ливърпул и Арсенал играят при резултат 1:1 в огромното дерби от 18-ия кръг на британската Висша лига, тъкмо едно денонощие преди Бъдни вечер. Габриел Магаляеш откри, Мохамед Салах изравни.

Срещата на " Анфийлд " започва в 19:30 часа, като може да я гледате в ефира на DIEMA SPORT 2.

На Gong.bg също ще проследим мача.

Арсенал стартира доста настъпателно мача и в четвъртата минута напъните на „ топчиите “ довеждаха до и на таблото. Габриел Магаляеш засече центриране на Мартин Йодегор във вратата на Алисон за 0:1. Попадението дълго бе обсъждано от ВАР, само че Коди Гакпо покри бразилския защитник с малко.

Гостите можеха да отбележат и втори гол седем-осем минути след първия. Бърза контра стигна до Габриел Жезус, който от придвижване прати топката над напречната греда. В ответната офанзива удар на Мохамед Салах спря от външната страна на мрежата.

В 20-ата минута Мартин Йодегор също имаше късмет за отбелязване, но ударът му мина до дясната греда. Малко преди този момент мърсисайдци имаха искания за дузпа за игра с ръка на норвежеца в личното му наказателно поле.

Изравняването пристигна в 29-ата минута. Мохамед Салах получи една топка вдясно на наказателното поле, оправи се без проблеми с Олександър Зинченко в собствен жанр и с удар в близкия ъгъл направи 1:1.

LIVE / Ливърпул - Арсенал 1:1

0:1 Габрел Магаляеш 4`

1:1 Мохамед Салах 29`

Ливърпул:  Алисон Бекер, Трент Александър-Арнолд, Ибрахима Конате, Върджил ван Дайк, Константинос Цимикас, Доминик Собослай, Уатару Ендо, Къртис Джоунс, Мохамед Салах, Коди Гакпо, Луис Диас

Мениджър: Юрген Клоп