ЛИВЪРПУЛ, Англия (AP) — Ливърпул отвърна наравно 1-1 с Манчестър

...

Ливърпул и Ман Сити завършиха наравно 1-1 във вълнуващ сблъсък от Висшата лига на Анфийлд

ЛИВЪРПУЛ, Англия (AP) — Ливърпул отвърна наедно 1-1 с Манчестър Сити в неделя в последния конфликт от Висшата лига сред Юрген Клоп и Пеп Гуардиола, преди немският треньор да се отдръпна в края на сезона.

Алексис Мак Алистър извърши 50-та минута дузпа, с цел да анулира попадението на Джон Стоунс от първото полувреме на Анфийлд.

Равенството резервира второто място Ливърпул с една точка пред защитаващия шампионската купа Сити на трето и зад водача Арсенал по голова разлика. Арсенал се изкачи на върха след победа с 2-1 против Брентфорд в събота.

Няма доста неща, които да разделят Клоп и Гуардиола в едно от най-трайните съперничества в британския футбол и тази тематика продължи в тази последна вълнуваща среща.

Клоп разгласи, че това ще бъде последният му сезон с клуба от Мърсисайд и се стреми да излезе със жанр, като завоюва купа от втора лига и евентуално четворно количество титли.

Победа в неделя щеше да даде на Ливърпул четири точки преднина пред Сити.