Ливан е дом на около 176 000 мигранти, много от

...
Ливан е дом на около 176 000 мигранти, много от
Коментари Харесай

Изоставени в капан: Конфликтът в Близкия изток повлия на черния пазар

Л иван е дом на към 176 000 мигранти, доста от които африкански дами, работещи на черния пазар. От началото на спора доста от тях са били разселени. 

Изоставена фабрика в Бейрут се е трансформирала в леговище за повече от двеста африкански дами мигранти, разселени от нарастващия спор. Те пристигнали, с цел да търсят работа, с цел да устоят фамилиите си. Боевете ги оставиха без работа, бездомни и неспособни да се върнат вкъщи, предава Voice of America (VOA). 

Тези дами освен губят работата си, само че и понасят контузията от непрекъснатите ракетни офанзиви. Експлозиите са ги принудили да изоставен домовете и работните си места без никакви запаси или поддръжка. 

Благодарение на самодейност на общността тези дами към този момент имат къде да останат. Докато те към момента са изправени пред обществено отменяне и липса на публична поддръжка, споделят деятели. 

Подобна е обстановката и с други африкански мигранти, в това число тези от разкъсван от война Судан. Около петдесет фамилии, избягали от борбите покрай израелската граница, са намерили краткотрайно леговище в античен манастир на планината Ливан. 

Абдел Рахим е от Судан. Той и неговите близнаци са живеят дружно в малко пространство. Подобно на другите, той се усеща в капан и зарязан. 

 Конфликтът е разселил над един милион души. Работниците мигранти в Ливан са изправени пред нестабилно бъдеще, защото филантропичната рецесия се задълбочава. 

Не пропускайте най-важните вести - последвайте ни в 
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР