Лицемерно е да се твърди, че не могат да бъдат

...
Лицемерно е да се твърди, че не могат да бъдат
Коментари Харесай

Тошко Йорданов шокира младите лекари: Отидете на село в Италия и и чужденци ще работят тук за $500!

Лицемерно е да се твърди, че не могат да бъдат обезпечени средства за тях, до момента в който се усилват до 75% заплатите в секторите на сигурността, разясниха от Политическа партия

Депутатът от „ ИТН “ Тошко Йорданов провокира скандал на съвещание на Комисията по опазване на здравето в Народното събрание. Той разяснява митинга на младите лекари, а от „ Продължаваме промяната “ реагираха с апел към здравния министър да се разграничи от думите му. 

" Отидете в Италия, платете си, работете 5 години в някое село в Сицилия и се върнете щастливи тук. Ако си мислите, че в чужбина ви чакат всички с отворени прегръдки в лекарските среди, искам ви триумф. Ако вие не работите тук, ще бъдем принудени да вкараме експерти от други страни, които ще работят за 500 $ щастливи, колкото може да си разреши страната ", сподели депутатът от Има Такъв Народ, представен от БГНЕС.

Думите му са ориентирани към младите лекари, които стачкуват за по-справедливо възнаграждение.
" Аз бях на диалога с, дето им казвате, млади лекари, те не са млади лекари, те нямат стаж, една част от тях са студенти. Това, което се пробват да кажат и са написали, не знам по какъв начин си показват, че Народното събрание ще върви да слуша просто овикване ", съобщи още Йорданов.

От Политическа партия реагираха първи с апел министърът на опазването на здравето, повдигнат от Има Такъв Народ, - Силви Кирилов, да се разграничи от сътрудника си.

„ Продължаваме Промяната “ показва цялостното си отвращение  от днешното изказване на ръководителя на парламентарната група на Има Такъв Народ Тошко Йорданов към младите лекари: „ Ако вие не работите тук, ще бъдем принудени да вкараме експерти от други страни, които ще работят за 500 лева щастливи, колкото може да си разреши страната. Абсолютно недопустимо е народни представители да третират лекарите и медицинските сестри като елементарно заменима, нископлатена работна ръка, до момента в който в действителност това са хората, които се грижат за здравето на всички нас и са бъдещето на опазването на здравето ни. Лицемерно е да се твърди, че не могат да бъдат обезпечени средства за младите лекари и медицинските сестри, до момента в който се усилват с 50% до 75% заплатите в секторите на сигурността без никакви промени. Призоваваме министъра на опазването на здравето Силви Кирилов, назначен в държавното управление от квотата на Има Такъв Народ, неотложно да отговори дали поддържа мнението на Тошко Йорданов. Отправяме зов и към другите партии от ръководещото болшинство - ГЕРБ, Българска социалистическа партия и Движение за права и свободи “Ново Начало ” да заявят дали застават зад позицията на колегата си от Има Такъв Народ ", пишат от обединението. 
 
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР