Литекс отнесе с 6:1 Спартак (Плевен) в контролна среща, играна

...

Литекс разби на пух и прах Спартак

Литекс отнесе с 6:1 Спартак (Плевен) в контролна среща, играна сред двата отбора. В 21-ата минута нападателят Иван Митрев откри резултата за " оранжевите " - 1:0. По-късно Митрев напусна със сериозна травма в рамото, като към момента не е ясно за какъв брой време ще бъде отвън сметките на своя старши треньор. 2:0 направи Тонислав Йорданов в 25-ата минута. Стрелецът бе прецизен от дузпа. В 38-ата минута Добромир Бонев повиши на 3:0 за Литекс. След 180 секунди Йорданов забучи нов гол, още веднъж от дузпа. Вратата на Спартак инкасира пети гол в 49-ата минута - прецизен шут на Йорданов, който записа хеттрик, а в 63-ата Бонев се разписа за 6:0. Имаше и други положения, които обаче бяха пропуснати от футболистите на Живко Желев, а почетното попадение за футболистите от Плевен мушна Траян Димитров в 81-ата минута.