Литекс направи голяма крачка към победата в мача с Витоша

...

Литекс на прага да изхвърли Витоша от Купата

Литекс направи огромна крачка към успеха в мача с Витоша Бистрица за Купата на България. Ловчанлии поведоха с 1:0 на елитния си конкурент от дузпа в 67-та минута.

Точен от 11-те метра беше Ивайло Раденцов. Той се разписа невъзмутимо с удар в десния ъгъл на вратата, като литна вратаря и не му остави късмет за реакция.

До това нарушаване се стигна, откакто Тонислав Йорданов се пльосна в наказателното поле след единоборство с Йордан Върбанов. Реферът Георги Гинчев уточни бялата точка, макар че решението му беше доста противоречиво.

Съдията трябваше да отсъди дузпа три минути по-рано, когато имаше по-кристално прикосновение против Искрен Писаров, само че не го направи. А какво се случи в тази обстановка, можете да видите в прикаченото видео.