(Лисабон) няма да успее да защити титлата си в ,

...

Спортинг се бетонира на второто място

(Лисабон) няма да успее да отбрани купата си в, само че два кръга преди края на сезона си обезпечи второто място в крайното класиране и непосредствено присъединяване в групите на Шампионската лига. Отборът на Рубен Аморим победи с 2:1 гостуващия Жил и събра 79 точки, като няма по какъв начин да бъде преместен от третия. Освен това, отсрочи коронясването на Порто. " Драконите " се нуждаят от една точка, с цел да ликуват с купата.

даде преднина на в 21-ата минута с тъкмо изпълнена дузпа. В 38-ата вкара втори гол за " зелено-белите ", само че в края на полувремето Франсиско Наваро понижи. Надеждите на гостите за освен това на " Жозе Алваладе " завършиха с автогола на Феружем в 53-ата минута. Точка на разногласието постави от дузпа в 63-ата.