Лионел Меси завоюва първи трофей с Интер (Маями) малко повече

...

Меси вдигна 44-и трофей, Интер спечели Купата на Лигите на САЩ

Efbet2023 Horizontal
Лионел Меси завоюва първи трофей с Интер (Маями) малко повече от месец след идването си в тима. Тимът, благосъстоятелност на Дейвид Бекъм завоюва Купата на лигите на Съединени американски щати след трагичен триумф с дузпи над Нешвил. Редовното време приключи 1:1, а при наказатекните удари Интер се наложи с 10:9.

Резултатът бе открит от международния първенец след 23 минути игра. След почивката Нешвил изравни с попадение на хаитянина Фафа Пико в 57-ата минута. Последваха куп положения пред двете порти, само че до ново попадение по този начин и не се стигна.

Меси означи първата дузпа, след което имаше по един пропуск и за двата отбора в постоянните пет удара от бялата точка. Едва при 11-ото осъществяване на Нешвил вратарят Елиът Панико сгреши още веднъж и Интер победи.

Това е първи трофей за Меси с розовия екип на отбора от Флорида. Купа на лигите е и общо 44-ото отличие в славната кариера на аржентинеца, с което той се трансформира в най-титулувания състезател в историята на футбола.