Лионел Меси вкара нов гол при класирането на Интер Маями

...

Лионел Меси с пореден гол, Интер Маями е на полуфинал в турнира за Купата на Лигите в САЩ

Лионел Меси вкара нов гол при класирането на Интер Маями за полуфиналите в шампионата за Купата на Лигите в Съединени американски щати, в която вземат участие тимове от Мейджър Лийг Сокър и мексиканското състезание.

Меси се разписа в пети следващ мач на новия си американски отбор при триумфа на Интер с 4:0 като хазаин на Шарлът на четвъртфиналите. Голът е осми в актива му с екипа на отбора от Маями. Аржентинската суперзвезда означи четвъртото попадение в 86-ата минута. Преди това се разписаха Жозеф Мартинес в 12-ата минута от дузпа, Робърт Тейлър в 32-ата и Адилсон Маланда при автогол в 78-ата минута на мача.

Съперник на Интер Маями на полуфиналите за Купата на лигите на 16 август ще бъде Филаделфия Юниън.

„ Когато имаш Меси, знаеш, че той се нуждае единствено от един късмет. Просто му би трябвало една секунда. Трябва да си доста безапелационен, с цел да го спреш да демонстрира това, което правеше откогато отиде в Барселона. Отборът на Интер е изцяло изменен “, сподели треньорът на Шарлът Кристиан Латанцио.