Лионел Меси премина границата от 100 гола за националния отбор

...

Рекорд за Меси след разгром на Аржентина

Лионел Меси мина границата от 100 гола за националния тим Аржентина, откакто означи хеттрик при успеха със 7:0 над Кюрасао в другарски мач. Капитанът на международните първенци към този момент има 102 попадения в 174 мача за отбора.

Водещият голмайстор на Аржентина откри резултата след 20 минути, като Джовани Ло Селсо му подаде в центъра на наказателното поле.

" Никога няма да спрем да честваме и считам, че това е почтено и справедливо ", сподели селекционерът на Аржентина Лионел Скалони.

" Надявам се, че ще има още доста голове на Меси. Той заслужава всички похвали и е добре, че тези голове бяха на аржентинска земя, това също има специфична стойност ", добави той.

Николас Гонсалес удвои преднината на домакините малко по-късно с глава, преди Меси да вкара втория си гол с параболичен удар към далечната греда в 33-ата минута.

Меси асистира на Енцо Фернандес за четвъртия гол за Аржентина две минути по-късно, а 35-годишният футболист оформи своя хеттрик в 37-ата минута след нов пас на Ло Селсо.

Резервата Анхел Ди Мария се разписа от 11-метров углавен удар в 78-ата минута, а Гонсало Монтиел, който вкара последната дузпа за Аржентина против Франция на финала на Световното състезание в Катар 2022, оформи крайното 7:0 три минути преди края.
 Меси: Благодаря на Бог, че съумях да реализира всичко във футбола