Лионел Меси най-сетне е познатото футболно божество и за своята

...

Лео Меси пренесе на гръб Аржентина до мечтания Мондиал 2018

Лионел Меси най-накрая е познатото футболно провидение и за своята татковина - Аржентина. Благодарение на своя маестро с №10, " гаучосите " извършиха огромната си цел и след победа с 3:1 като посетител над Еквадор се класираха за Мондиал 2018.

Така съставът на Хорхе Сампаоли събра 28 точки и финишира на трето място в крайното класиране.

Мачът стартира зле за Аржентина. Още в 1-ата минута Ромарио Ибара от домакините вкара за 1:0.

Снимка 317155
Източник:

Радостта на Еквадор обаче продължи прекомерно малко. В 12-ата минута Лео Меси изравни, откакто получи пас от Ди Мария. Само 8 минути по-късно Аржентина стигна до цялостен поврат. Отново Меси излезе на сцената. Звездата на Барселона се разписа за повторно.

Още преди почивката селекционерът на Еквадор извади Хосе Сеалйос за сметка на Енвер Валенсия без да има забележима причина за насилствена промяна.

В 62-ата минута интригата завърши. Отново Меси вкара за Аржентина.

В оставащото време до края на мача, " гаучосите " се стараеха да държат противника надалеч от вратата и в последна сметка удържаха извънредно преференциалният за тях резултат.

ЕКВАДОР - АРЖЕНТИНА 1:3

1:0 Ибара (1 " ), 1:1 Меси (12 " ), 1:2 Меси (20 " ), 1:3 Меси (63 " )