Линфийлд победи Карабах с 3:2 в първия мач от плейофа

...

Карабах загуби, но остава в играта, Славчев не игра

Линфийлд победи Карабах с 3:2 в първия мач от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Двата отбора направиха забавен мач с пет гола, който оставя сериозна конспирация за реванша. Българският национал Симеон Славчев не се появи в игра и изгледа срещата от аварийна пейка на гостите.

Карабах пръв взе преднина в 15-ата минута посредством Рерас, само че до края на първото полувреме домакините направиха цялостен поврат с попадения на Стафорд в 40-ата и Лейвъри в 45-ата минута.

Отново Лейвъри вкара трети гол за Ливфийлд в 75-ата минута и изглеждаше, че северноирландците са на път да вземат удобна преднина преди реванша.

В добавеното време обаче гостите си завоюваха дузпа, а Гай бе прецизен от бялата точка за крайното 3:2.

Така Линфийлд ще има леко преимущество преди ответния мач в Азербайджан, само че двата гола на непознат терен дават добра основа за Карабах да търси поврат.