Лилестрьом спечели за 6-и път в историята си Купата на

...

Лилестрьом спечели Купата на Норвегия за 6-и път

Лилестрьом завоюва за 6-и път в историята си Купата на Норвегия, откакто на финала- играл на стадион Улевал в Осло, победи с 3:2 Сарпсборг. В основно настоящо лице на мача се трансформира Фроде Кипе, който вкара третото попадение за спечелилите, само че по-късно си вкара и автогол. Лилестрьом, който приключи на 12-о място в класирането, си обезпечи и присъединяване в шампионата Лига Европа през идното лято. Те поведоха през днешния ден с 2:0 единствено след 11 минути игра, като Симен Микалсен откри резултата във 2-ата.

Матс Хаакенстад вкара втория гол за жълто-черните, само че в 24-ата минута Патрик Мортенсен понижи на 1:2. Датчанинът затвърди положителната си форма, откакто стана и голмайстор на Сарпсборг с 12 попадения в шампионата. Малко преди края на първото полувреме играчите на Сарпсборг, които приключиха ан 3-о място в шампионата, имаха известни искания за дузпа, само че съдията Ола Нилсен не реагира. През второто полувреме на сцената излезе Кипе, който на първо време се разписа в вярната врата в 58-ата минута за 3:1. Само след 6 минути обаче си вкара и автогол за 2:3.