Лидерите в Евролигата по баскетбол за мъже загубиха мачовете си

...

Загуби за лидерите в Евролигата по баскетбол

Лидерите в Евролигата по баскетбол за мъже изгубиха мачовете си от 17-ия кръг на шампионата. Испанските Баскония и Барселона, както и френският Монако, които заемат първите три места във краткотрайното класиране, претърпяха провали и към този момент имат актив от 11 победи и 6 загуби.

Германският АЛБА Берлин реализира втори следващ триумф откакто преди бе направил серия от 12 провали, надигравайки Баскония с 85:84 (27:20, 27:28, 23:19, 8:17) като хазаин, само че остава на последната, 18-а позиция в подреждането с баланс 5-12. Испанският състав се задържа на върха, само че прекъсна поредицата си от шест победи в предходните си шест срещи. Баскония позволи закъснение от 10 точки – 67:77 преди четвъртата част и не съумя да навакса до края.

Джалийн Смин бе най-резултатен за домакините от АЛБА с 18 точки и 3 асистенции, а за Баскония Пиерия Хенри приключи с 19 точки, 5 битки и 5 асистенции.

Барселона претърпя домакинска загуба от италианския Виртус Болоня със 75:83 (15:26, 24:16, 18:18, 18:23) в различен мач от кръга. Каталунците са втори в класирането, а след втория си следващ триумф Виртус Болоня се изкачи на 12-а позиция с баланс 8-9.

За гостите Ифе Люндберг означи 20 точки, а Ян Весели се включи с 12 точки и 2 битки за Барселона.

Партизан надви над Монако със 100:80 (26:17, 22:30, 21:21, 31:12) като посетител в Отборът на Белград и реализира четвърта победа в последните си четири срещи. Монако държи третата позиция, а сръбският гранд заема 11-о място с 8 триумфа от 17 мача. Партизан имаше единствено точка преднина преди заключителните 10 минути, само че със мощна последна четвърт стигна до безапелационната победа. Матиас Лесор се отличи с 21 точки и 8 битки за домакините, а за Монако Ели Окобо добави 17 точки и 9 асистенции.

В Литва отборът на Жалгирис нанесе пета поредна и общо седма загуба на турския Фенербахче, след триумф с 86:66 (21:15, 20:15, 26:10, 19:26). Жалгирис е осми в класирането с 9 победи и 8 провали, до момента в който грандът от Истанбул заема шесто място с актив 10-7. Томас Димша и Игнас Браздейкис означиха по 17 точки за литовския състав, а най-резултатен за гостите бе Девин Букър с 10 точки и 4 битки.

Байерн Мюнхен се оправи с гръцкия Панатинайкос с 84:68 (21:11, 22:17, 18:16, 23:24) като хазаин в Германия. Двата състава са надлежно 16- и и 17-и във краткотрайното класиране с по 6 победи и 11 загуби. За Панатинайкос провалянето бе пето следващо. Огъстин Рубин осъществя 23 точки и 3 битки за успеха на Байерн, а за гостите от Атина Дуейн Бейкън означи 18 точки и 3 битки.

Олимпиакос на българина Александър Везенков посреща довечера италианския Армани Олимпия Милано също в мач от 17-ия кръг на Евролигата и при триумф може да се изравни с тимовете в топ 3.