Лидерът във временното класиране Нефтохимик 2010 Бургас победи като гост

...

Нефтохимик спечели редовния сезон в НВЛ

Лидерът във краткотрайното класиране Нефтохимик 2010 Бургас победи като посетител Добруджа с 3:0 (25:22, 25:21, 25:15) в среща от 21-ия кръг на мъжкото волейболно състезание на България.

Така състезателите на Атанас Петров съвсем несъмнено ще приключат на върха в края на постоянния сезон, като в последния кръг на 29 март ще одобряват Черно Море. В дуела против Добруджа 07, Нефтохимик 2010 наложи волята си в зала " Добротица " пред над 750 почитатели.

Аксел Трухчев стана топ изпълнител с 20 точки и взе премията за състезател на мача. За Добруджа 07 Георги Михалев записа 12 точки.

ЦСКА реализира елементарен триумф над Марек Юнион-Ивкони с 3:0 (25:21, 25:14, 25:11).
 Нефтохимик обърна Левски във волейболното състезание

Нефтохимик 2010 победи с 3:1

Звездата на " алените " Димитър Димитров записа 16 точки и стана първият играч, който минава границата от 500 точки за сезон 2022/2023 в Ефбет Супер Волей. Преди началото на дуела против дупничани, диагоналът на ЦСКА имаше 492 точки.

Благодарение на днешния триумф, ЦСКА се утвърждава на пета позиция кръг преди края на постоянния сезон, като в актива си състезателите на Александър Попов имат 15 победи и 6 загуби.

За Играч на мача беше определен Симеон Александров с 12 точки, а за Марек Иван Тасев означи 8.

Монтана Волей записа победа с 3:0 (25:17, 25:16, 25:15) против столичния Славия. Това е 12-та победа за състезателите на Даниел Пеев, които заемат седмо място във краткотрайното класиране кръг преди.

Пред лична аудитория монтанчани изцяло диктуваха ритъма на игра като в нито един от геймовете не позволиха напрежение.

Най-резултатен стана Димитър Калчев с 11 точки, а за " белите " Васил Николов приключи с 8.

Действащите първенци от Хебър Пазарджик завоюваха с 3:1 като посетител на Берое 2016. Тимът на Камило Плачи минава през сложен интервал с доста контузени състезатели, само че съумя да покаже по-голяма класа в решаващите моменти на дуела.

Волейболистите от Пазарджик поведоха с 2:0, само че по-късно позволиха спад в играта си, а беройци не изпуснаха шанса да завържат интригата за 2:1. През по-голямото време от четвъртия гейм пазарджиклии водеха в резултата, само че все пак изпуснаха четири мачбола. При резултат 24:24 обаче, гостите от Пазарджик съумяха да вземат две следващи точки и да се поздравят с крайния триумф, който ги изкачва на трето място във краткотрайното класиране един кръг преди края на постоянния сезон.

Спас Байрев от Берое стана най-хубав изпълнител с 31 точки. За Хебър най-вече записа Тодор Алексиев (21), а за Играч на мача беше определен Николай Николов (10).

Черно море загуби от гостуващия Дея спорт (Бургас) с 0:3 (20:25, 19:25, 20:25).

Левски завоюва гостуването си на Пирин с 3:2, откакто съумя да стигне до 15:13 в тайбрека на петата част и да победи

" Сините " остават на второ място кръг с 47 точки, колкото имат и първенците от Хебър (Пазарджик), само че с 16 победи и 5 загуби. Пирин е осми с 23 точки (7 победи, 14 загуби).

Малко по-успешната офанзива (64 на 60) и по-силният сервис (5 на 3) изиграха основна роля за успеха на Левски.

Най-резултатен в дуела стана състезателят на домакините Дейвид Кръстев с 31 точки, а за Левски 24 означи Венислав Антов.