Лидерът в Серия А Наполи записа десета поредна шампионатна победа,

...

Наполи се потруди за 10-ата си поредна победа в Серия А

Лидерът в Серия " А " Наполи записа десета поредна турнирна победа, откакто завоюва семейството си на Емполи с 2:0 в дуела посред им от междинния 14-и кръг на италианския хайлайф.

„ Партенопеите “ преобладаваха през целия мач, само че очевидно изпитваха компликации да преодолеят съпротивата на своя конкурент. Все отново те откриха метод да „ пробият стената “ в 69-ата минута, когато получиха дузпа поради нарушаване на Разван Марин против Виктор Осимен. Резервата Ървинг Лосано беше непогрешим от бялата точка и съумя да вкара търсения гол. Само пет минути по-късно задачата на неаполитанците се улесни още повече, тъй като съперниковият бранител Себастиано Луперто беше изпъден, откакто получи втори жълт и надлежно червен картон за недодялан фал против Лосано. В 88-ата минута точно мексиканецът центрира в наказателното поле. Осимен се размина с топката, само че до нея доближи Пьотър Жиелински, който със своя шут я прати в мрежата за крайното 2:0.

Така лидерът в класирането Наполи събра 38 точки в актива си и дръпна с цели 9 пред втория Милан преди визитата на „ росонерите “ против Кремонезе по-късно довечера. Емполи пък остана на 14-ата позиция със своите 14 извоювани пункта.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите мачове от италианските Serie A и Coppa Italia, онлайн, в ефира на MAX Sport 3.