Лидерът в НХЛ Торонто разгроми гостуващия Отава със 7:3 и

...

Лидерът в НХЛ Торонто разгроми Отава

Лидерът в НХЛ Торонто разгроми гостуващия Отава със 7:3 и има актив от 28 точки.
Остън Матюс се отличи с две попадения и две асистенции и изравни най-хубавото си достижение с четири точки в мач. Той към този момент има 16 гола в 17 изиграни срещи през сезона, с което е водач при стрелците.

Мич Мартър приключи с попадение и три асистенции, а Джо Торнтън добави гол и две асистенции за десетия триумф в последните 13 мача на отбора.
Давид Перон вкара минута преди края на продължението и донесе успеха на Сейнт Луис над гостуващия Сан Хосе с 3:2.

Домакините се избавиха от проваляне с изравнителен гол на Брейдън Шен 39.2 секунди преди края на постоянното време. Майк Хофман се отличи с гол и асистенция, а вратарят Джордън Бинингтън парира 30 удара.

Ноа Грегор и Джон Ленард вкараха за гостите, а вратарят Мартин Джоунс направи 42 спасявания, само че това не беше задоволително.
Сидни Кросби осъществя шестия си гол за сезона в 999-ия си мач в лигата, а Тристан Джари избави 31 изстрела за триумфа на Питсбърг с 4:1 над гостуващия Ню Йорк Айлъндърс.

Брайън Ръст и Джейсън Закър прибавиха по гол и асистенция, а Теди Блюгер също се разписа.

Семьон Варламов отрази 33 удара, а Брок Нелсън вкара за Айлъндърс, който прекъсна серия от осем следващи мача без проваляне в постоянното време.
Кайл Палмиери се отличи с две попадения при триумфа на Ню Джърси в залата на Бостън с 3:2.

Елвис Мерзликинс избави 32 изстрела и записа шести " шътаут " в кариерата си при успеха на Кълъмбъс над гостуващия Нешвил с 3:0.

Мерзликинс записа първо присъединяване през месеца, откакто лекуваше травма от края на януари.

Кам Аткинсън, Макс Моди и Ерик Робинсън реазилираха за триумфа на домакините.
Габриел Виларди осъществя решаващата дузпа при четвъртите осъществявания при успеха на Лос Анджелис с 3:2 над домакина Финикс.