Лидерът в мъжкото хандбално първенство на Германия - Хановер, допусна

...

Обратно в реалността - Хановер най-сетне загуби в хандбалната Бундеслига

Лидерът в мъжкото хандбално състезание на Германия - Хановер, позволи първа загуба за сезона. " Зелените " бяха надиграни с 23:25 гола при гостуването си на Лайпциг, а по този метод съвършената им серия от пет следващи триумфа бе прекратена. Въпреки провалянето, отборът остава отпред в Бундеслигата.

Домакините си осигуриха триумфа през второто полувреме, когато означиха две попадения повече от противника. През първата част двата отбора си вкараха по 11.

Най-резултатен за Лайпциг бе Филип Вебер, който се разписа 8 пъти във вратата на Хановер. За " зелените " с 9 попадения се отличи Каспер Мортенсен.

Der @DHfK_Handball schlägt @DIERECKEN und bleibt zuhause eine Macht! Die Recken müssen die erste Niederlage der Saison hinnehmen! #dkbhbl pic.twitter.com/bMCbtOt7CQ
— DKB HBL (@DKBHBL) September 24, 2017 След загубата на Хановер, единственият тим в Бундеслигата, който продължава без неточност, е Фюксе (Берлин). Столичани завоюваха с 26:24 вкъщи против Щутгарт, записвайки четвърта победа в четири дуела. Фюксе има две срещи по-малко от множеството свои противници в шампионата.

Трети пореден триумф реализира първенецът Райн-Некар (Льовен) след 36:27 над новаците от Любеке. Домакините изиграха доста мощна втора част, в която позволиха единствено 10 попадения. " Жълто-зелените " се изкачиха до трето място в класирането с актив от 8 точки, какъвто имат още 5 тима.
Любеке пък е единственият отбор в шампионата без извоювана точка досега - 6 загуби в 6 срещи.

В една от най-интригуващите срещи от шестия кръг Мелсунген позволи втората си загуба за сезона като хазаин на Фленсбург. Гостите завоюваха с 30:25 и не престават да прогресират в таблицата.