Лидерът в Лига 1Пари Сен Жермен може окончателно да си

...
Лидерът в Лига 1Пари Сен Жермен може окончателно да си
Коментари Харесай

ПСЖ може да стане шампион още тази вечер

Лидерът в Лига 1Пари Сен Жермен може дефинитивно да си обезпечи купата в шампионата още през днешния ден, когато първите четири тима в класирането ще изиграят своите мачове от 27-ия кръг на френския хайлайф.

Осем кръга преди края на шампионата ПСЖ е безапелационен водач в класирането с 68 точки след 21 победи и 5 равенства. Преднината на отбора пред втория Марсилия е цели 19 пункта, а третият Монако и четвъртият Ница е 21 точки. Това значи, че при най-благоприятния за лидера сюжет той може да стане първенец още довечера. За задачата би трябвало да се изпълнят три условия: парижани да завоюват гостуването си на Сент Етиен, Марсилия да загуби визитата си на 15-ия Реймс и дербито сред Монако и Ница да приключи наедно.

Ако се случи всичко това, настоящият първенец публично ще отбрани купата си още преди настъпването на април, защото седем кръга преди края на акцията ще има задатък от най-малко 22 точки по отношение на всички свои преследвачи и ще бъде неосъществим на върха в класирането.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР