Реал Мадрид се позабавлява за шеста поредна победа
Лидерът в Ла Лига Реал Мадрид продължава без неточност и записа шеста поредна победа в елита, откакто победи с безапелационното 4:1 като посетител на новака Леванте в мач от 6-тия кръг. Винисиус Жуниор откри за " лос бланкос " в 28-ата минута, а новото попълнение Франко Мастантуоно удвои в 38-ата с първия си гол за клуба. Леванте обаче съумя да върне едно попадение в 54-ата минута посредством Карл Ета Ейонг. След това обаче два бързи гола на Килиан Мбапе (64'-дузпа, 66') взеха решение всичко в интерес на Реал. Тимът на Чаби Алонсо изигра доста мощен мач и с леки изключения в началните минути на двете полувремена, имаше цялостен надзор в мача и можеше да вкара още. По този метод " кралете " загряха по превъзходен метод за идното посещение през уикенда в мадридското дерби на неубедителния дотук Атлетико.
Така Реал е с съвършен актив от 18 точки дотук и решително остава на върха - с пет точки и мач повече пред огромния противник Барселона. Любопитна статистика е и фактът, че едвам за шести път в историята Кралския клуб стартира с шест следващи победи. Чаби Алонсо пък се трансформира в едвам вторият треньор след Вандерлей Люксембурго, който печели първите си шест мача в шампионата в дебютния си сезон.
Мачът стартира с изненадващи мощни минути за домакините. Още в 3-ата минута Иван Ромеро пропусна отличен късмет, а в 13-ата централният защитник Адриан Де Ла Фуенте също не съумя да откри задачата от чиста позиция. Постепенно Реал пое самодейността и в 21-вата минута можеше да открие – удар на Винисиус бе избит от Райън, а Мастантуоно нацели напречната греда.
Натискът на гостите даде резултат. В 28-ата минута Винисиус осъществя с акуратен удар с външен фалц за 0:1. Малко по-късно бразилецът асистира на новото попълнение Мастантуоно, който с мощен изстрел вкара първия си гол за клуба – 0:2. Винисиус можеше да реши всичко преди почивката, само че пропусна самичък против Райън.
След паузата Леванте върна едно попадение посредством Карл Ета Ейонг, който бе най-съобразителен при безредие в наказателното поле – 1:2. Реал обаче бързо възвърне контрола. В 64-ата минута Килиан Мбапе си създаде дузпа и невъзмутимо осъществя с „ Паненка “ за 1:3. Само две минути по-късно французинът оформи и крайния резултат 1:4, откакто финтира вратаря и вкара в празната врата.
До края Чаби Алонсо употребява опцията да даде минути на Джуд Белингам и Орелиан Чуамени, до момента в който за домакините се появиха ветераните Хосе Луис Моралес и някогашният състезател на ЦСКА Годуин Коялипу.




