Лидерът в Чемпиъншип Норич Сити надигра с 2:0 гостуващия Бристол

...

Норич затвърди лидерската си позиция и крачи уверено към Висша лига

Лидерът в Чемпиъншип Норич Сити надигра с 2:0 гостуващия Бристол Сити в мач от 25-ия кръг на второто по мощ равнище в британския футбол. И двете попадения означи Джордан Хюгил в 36-ата и 76-ата минута.

Домакините имаха чудовищно преимущество през целия мач и можеха да отбележат и още попадения.

Резултатът бе открит в 36-ата минута. Тод Кантуел центрира отдясно в наказателното поле, където Фамара Диедиуо увисна и Джордан Хюгил нанесе прецизен удар с глава за 1:0.

В 76-ата минута още веднъж Хюгил бе прецизен. Макс Аарънс се пребори добре с Наки Уелс отдясно в наказателното поле и пусна паралелен пас на голлинията, като Томаш Калас опита да пресече, само че вместо това прати топката в тялото на Хюгил и тя попадна във вратата на Даниел Бентли за крайното 2:0.

С тази победа Норич продължава да е водач в класирането с 53 точки, а Бристол остава 9-и с 36 пункта.