Лидерът на Северозападната Трета лига – Левски (Лом) разгроми с

...

Левски сгази Пещера в Лом

Лидерът на Северозападната Трета лига – Левски (Лом) разгроми с 6:0 гостуващия му Пещера (Галата) в мач от 20-ия кръг на шампионата. Селекцията на Благой Кръстанов взе самодейността още през цялото време, доближи до гола обаче след половин час игра. Тогава Георги Цеков от близко насочи топката в мрежата на противника. Отново той порази задачата, само че този път с глава при започване на втората част, възползвайки се от асистенция на Петко Петков. В 52-ата минута Николай Николов направи задатъка на домакините типичен. Веднага по-късно Кристиян Григоров вкара с глава след центриране от корнер. В 65-ата минута още веднъж Николов приключи с гол хубава композиция. Десетина минути преди края Мариян Огнянов получи топката зад отбраната на гостите, трансферира вратаря им Георги Милчев, той съумя леко да отклони кълбото, само че водачът на левскарите направи добавка с глава за окончателното 6:0.

Стартови сформира:

Левски: 1. Диян Вълков, 2. Алекс Георгиев, 15. Лъчезар Георгиев, 5. Кристиян Григоров, 4. Николай Христов (капитан), 13. Деян Иванов, 18. Николай Николов, 17. Пиер Пиеров, 21. Мариян Огнянов, 7. Георги Цеков, 19. Петко Петков.

Треньор – Благой Кръстанов

Пещера – 1. Георги Милчев, 15. Златко Радославов, 23. Милко Милков, 11. Юлиян Младенов (капитан), 8. Младен Русков, 4. Младен Ивайлов, 19. Руси Шутев, 6. Румен Миков, 14. Радан Маринов, 94. Младен Ванев, 9. Славей Младенов.

Треньор – Ивайло Петков

Северозападна Трета лига 20 кръг, неделя 7 март  Левски (Лом) 6:0краен резулат  Пещера (Галата)