Радев обяви кои ще са първите приоритети, с които ще се заеме новата власт
Лидерът на „ Прогресивна България “ и претендент за министър председател на България Румен Радев коментира пред публицисти кои ще са първите цели, с които ще се заеме новата власт. Той се появи със брачната половинка си Десислава Радева преди съвещанието на Народно събрание, където ще гласоподават проектокабинета „ Радев “.
Радев бе запитан по какъв начин ще гласоподава парламентарната зала . “ „ Прогресивна България “ ще гласоподава „ за “, за другите не мога да кажа “, сподели той. Лидерът на „ Прогресивна България “ бе запитан по какъв начин е определен съставът на проектокабинета.
„ Избираме експерти, избираме хора, с потвърдени качества , които ще свършат работата “, сподели той. По думите му дилемите пред това държавно управление са доста и „ извънредно тежки “.
Той сподели и какви ще са първите цели и най-належащите задания. „ Галопиращите цени – най-наболелият проблем пред българските жители, инфлацията, рекордният недостиг, новият ВСС и ПВУ “, изясни Радев.
Българска телеграфна агенция




