Лидерът на Има такъв народ Слави Трифонов предлага във всяка

...
Лидерът на Има такъв народ Слави Трифонов предлага във всяка
Коментари Харесай

Слави предлага дрегер във всяка кола

Лидерът на " ИТН " Слави Трифонов предлага във всяка кола да има дрегер, обвързван с компютър в автомобила, който ще възпре водача да кара, в случай че е използвал алкохол.

" Изказвам напълно поддръжката си към фамилията на дребната Сияна и към фамилиите на всички българи, които са изгубили близки и обичани хора, по толкоз безразсъден метод, по пътищата безконечни на България. Аз съм удобен човек и считам, че в такива обстановки би трябвало да се направи най-хубавото и вярното, и най-ефективното, с цел да се понижи броя на жертвите. Ние, хората, като караме коли, всякога, качвайки се на автомобила, одобряваме обстоятелството, че по разнообразни аргументи може да стане злополука и да пострадаме или ние, или наши близки, да не дава Господ, или хората в отсрещната кола. Няма страна по света където да няма произшествия. Ние, просто, би трябвало да създадем по този начин, че да понижим техния брой ", написа Трифонов във фейсбук късно вечерта в неделя.

" В една скандинавска страна са създали нещо, което ние можем да осъществяваме и по този метод да спасим човешки животи. Те са поставили във всички коли от публичния превоз дрегери за водачите на колите. Ние живеем в съвременно време, въпросните дрегери са свързани с компютъра на автомобила, лидерът сяда на мястото на водача, надува дрегера, компютърът регистрира, че лидерът не е пил и му разрешава да възпламени автомобила. Ако лидерът е пил, компютърът блокира автомобила и лидерът изобщо не може да възпламени.

По този метод, водачът на всеки един рейс или на всяко едно такси, в случай че използван тази технология, всеки водач, който е пил няма да може да тръгне по пътя и да убие себе си, хората, които вози или хората, с които ще се сблъска. Ето нещо, което страната може да направи в границите на доста малко време.

Министърът на превоза, господин Караджов, споделя тази концепция и това е прелестно, и има намерение да го направи наложително в учебните рейсове. И освен това - всеки, който е заловен след приложимост на алкохол, след изтърпяване на наказването си, да може да кара едвам откакто инсталира такова устройство в персоналната си кола. И в никакъв случай повече да не може да кара без такова устройство.

Искрено се надявам цялото Правителство, министър-председателя и целия държавен уред да се задействат за реализацията на тази концепция. Има ли потребност от законови промени, депутатите от „ ИТН “ ще ги изработят, вкарат в Парламента и обезпечено ще ги гласоподават. Каквото зависи от мен ще го направя и откровено се надявам, че всички политически сили, в настоящия Парламент, ще поддържат тази концепция, тъй като по-добро в света сега не е измислено, а страните, които са я приложили като предварителна защита, са избавили доста животи на личните си жители. Не можем да спрем хората да пият, само че можем да ги спрем да карат, когато са пили ", споделя Слави Трифонов.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР