Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви в кулоарите на парламента,

...
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви в кулоарите на парламента,
Коментари Харесай

Как стават назначенията в държавата? Просто подаваш документи. Борисов за бившия шеф на ДАНС

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов съобщи в коридорите на Народното събрание, че досегашният началник на ДАНС Пламен Тончев е бил определен за началник на комисията по досиетата, тъй като той по този начин е изискал. Просто подал.. документи.

" Досега, когато всички вие и ПП-ДБ ме упрекваха, че пазя Тончев, индивида на Радев, такива въпроси нямаше. Сега той решил да отиде на друго място - избрали сме го. Защото той желае ", изясни Борисов.

На въпрос по какъв начин е схванал, че Тончев това желае той отговори:

" Като си е подал документите. За да те изберат би трябвало да си подадеш документите. " - без да изясни по какъв начин подаваш документи в процедура, в която партиите в Народното събрание предлагат хора.

Борисов сподели, че не е чело какви информации има за сина на Пламен Тончев Кирил. Неговото име изплува от скица за покупка на медикаменти, която бе осветлена от проверяващия уебсайт Bird.bg.

" Не съм чел какво е излязло за сина му. Най-добре може да го каже самият Тончев. Не съм приказвал с Тончев ", сподели още Борисов.

И добави:

" Сменили сме много шефове на ДАНС през годините, просто този има опцията да стане ръководител на комисия ".

Преждевременното " пенсиониране " на Тончев пристигна изведнъж при започване на месеца. Първоначално ГЕРБ оферираше някогашния омбудсман и парламентарен арбитър Константин Пенчев за началник на комисията по досиетата, но внезапно смени " концепцията " и издигна Тончев. А " пенсиониране ", тъй като Тончев трябваше да управлява контраразузнаването до 2028 година, защото тогава му изтичаше мандата.

Така в този момент ДАНС остава без титуляр и в случай че подобен не бъде препоръчан и утвърден от президента Румен Радев, то организацията ще бъде управлявана от заместител - Георги Георгиев или Деньо Денев. Указът за назначение (и освобождаване) на ръководителя е на президента.

Самият Тончев и все още не е коментирал, само че вместо него това направиха от ГЕРБ. Обявиха, че актът бил непринуден - макар оставащия мандат и макар на процедура понижението в " сан ". Вицепремиерът Томислав Дончев даже попита - а като какъв да работи след ДАНС - като пазач ли? 

Така и не се разбра и по какъв начин от Пенчев ГЕРБ " скочи " на Тончев, откакто първата открита от Народното събрание процедура се провали. И то по официални аргументи. Заради доброволността на акта, Радев няма съображение да не подпише указа за освобождението му.
Къде е Пеевски?
" Правителство на Борисов ще има, когато Борисов е министър председател ", сподели още Борисов.

Според него сега държавното управление е с мандата на ГЕРБ, само че " това е като един длъжностен мандат ".

В отговор на въпрос дали след позитивен конвергентен отчет за еврото ще се върне отпред на Министерския съвет, водачът на ГЕРБ съобщи, че може да се върне там през парадния вход.

" Да преформатирам държавно управление в този момент е неуместно ", означи водачът на ГЕРБ.

Той акцентира, че деликатно следи ситуацията. Борисов още веднъж сподели, че приоритет е еврозоната. Той добави,че болшинството е на ГЕРБ, " ИТН " и Българска социалистическа партия и подкрепено по значимите тематики от " Движение за права и свободи - Ново начало ".

" Вие говорите нелепости ", сподели Борисов, когато му бе изтъкнато, че поддръжката за държавното управление идва от партията на Делян Пеевски.

По тематиката с еврозоната и рецензиите на президента, водачът на ГЕРБ запита дали Румен Радев е споделил за парите, които би трябвало да платим за „ Боташ “.

Имаме контракт за добросъседство, така наречен френско предложение, и настояваме всички да съблюдават контракта за добросъседство. Това сподели Борисов във връзка предлагането Народното събрание да разиска през днешния ден план на решение за напредъка на Република Северна Македония (РСМ) в процеса на присъединение към Европейския съюз.

" Всякакви провокации, които се вършат, не са в полза на никого. Тази декларация припомня още един път, че основополагащият документ за актуалната история е договорът за добросъседство ", акцентира Борисов.

Той сподели, че е разговарял с ръководителя на Европейския съвет Антонио Коща, Манфред Вебер и други сътрудници от Европейската национална партия по тематиката.

Като провокация Борисов дефинира запалването на клубове и невписване на българите в Конституцията на РСМ. А в това време сме издали над 100 000 паспорта на жители от РСМ, означи той.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР