Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обвини институциите, че умишлено протакат

...
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обвини институциите, че умишлено протакат
Коментари Харесай

Оставка на КЕВР, ако няма санкции за тока

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов упрекна институциите, че съзнателно протакат процедурата по излизане от политическата рецесия, до момента в който страната към този момент трети месец се ръководи от държавно управление в оставка. Във видео, оповестено във Facebook профила му, Борисов съобщи, че продължаващите съвещания са безсмислени и блокират естествената работа на страната.

По думите му още след оставката на президента Румен Радев и произнасянето на Конституционния съд, президентът е насочил вниманието си към свои персонални политически цели, а от декември насам се водят „ безусловно безсмислени съвещания “. Борисов акцентира, че всички парламентарни водачи към този момент ясно са декларирали позицията си за незабавни предварителни избори, които съгласно него би трябвало да се проведат през март.



„ Процесът съзнателно се проточва, а в това време цените на електрическата енергия скачат “, съобщи Борисов. Той акцентира, че държавното управление носи отговорност да обезпечи електрическа енергия, до момента в който определянето на цените е в пълномощията на самостоятелния регулатор. Според него контролът върху енергийните сдружения би трябвало да бъде доста по-строг.

Борисов настоя неотложно да бъдат наложени наказания на компании, които издават фактури със задна дата или с голословно повишени цени. „ В противоположен случай регулаторът би трябвало да подаде оставка “, предизвести той.

В създалата се обстановка водачът на ГЕРБ прикани президента да завърши допустимо най-бързо с консултациите и да назначи служебно държавно управление. По думите му забавянето води до институционален блокаж, при който „ администрацията и страната не работят и няма кой да носи отговорност “.

Борисов добави, че няма персонални искания към никого, само че акцентира, че страната не може да остане в сходно положение на политическа несигурност. По думите му, евентуално подуправителят на Българска народна банка Андрей,Гюров ще бъде назначен за длъжностен министър председател.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР