Лидерът на ДПС - НОВО НАЧАЛО Делян Пеевски е готов

...
Лидерът на ДПС - НОВО НАЧАЛО Делян Пеевски е готов
Коментари Харесай

Пеевски се отказва от НСО: Ако цената за спокойна държава са охраната и кабинета ми, аз ще я платя

Лидерът на " Движение за права и свободи - НОВО НАЧАЛО " Делян Пеевски е подготвен да се откаже от защитата от НСО, в случай че комисията, която я е назначила реши, че той към този момент няма потребност от нея.

 

Исканията на ПП-ДБ за събаряне на защитата му и тази на водача на ГЕРБ Бойко Борисов, той назова " див популизъм ".

 

" След малко ще подам искане до комисията, която поставя защитата, която е постановила да имам такава охрана (по медийни сведения тогава) за Кирил Петков, за Атанас Атанасов, за Христо Иванов. Тогава защитата аз не я взех  - отказвах я доста дълго време. От службите споделиха, че са обезпокоени и настояха да се вземе тази защита. Кирил Петков я взе незабавно, Атанасов - също незабавно ", описа той и акцентира, че службите са решили да не му смъкват защитата.

 

И изясни, че на всеки 6 месеца се преценя дали има потребност от сходна защита ".

 

 

 

Пеевски съобщи, че не знае по кое време изтича срокът за неговата защита, само че акцентира, че ще изиска комисията да прегледа проблема му и да се произнесе още преди плануваното за следобяд съвещание на парламентарната комисия, на която ПП-ДБ желаят да отстранен защитата за депутати.

 

" Ако има потребност - те да преценяват, в случай че няма потребност - аз ще приема решението на комисията, както и в предишното съм го правил и съм се отказвал. Но няма да разреша популистки да оставят народни представители и други държавни чиновници без защита. Това е несериозно ", съобщи той.

 

Пред публицисти Пеевски удостовери тезата на Демократична България от тази заран, че е освободил кабинет 222А в Народното събрание и акцентира: " Там е и ще е Музеят на сглобката ".

 

Като добави, че ДПС-НОВО НАЧАЛО имат и " доста други кабинети " в постройката.                           

 

И продължи: " Темите на страната обаче не са свързани с кабинета на Пеевски, или защитата им с Борисов, а със спекулата и заплатите. Вчера се наложи да спасяваме Асен Василев с 5-те % (индексация с годишната инфлация на заплатите в държавния сектор), тъй като схванаха какви бели са създали тези момчета.Не заслужаваха поддръжка - нали бе всичко съвършено единствено с удължителен бюджет ", добави той.

 

Лидерът на ДПС-НОВО НАЧАЛО предизвести: " Положението е доста тежко с рухването на това държавно управление. Януари и февруари ще е доста тежко, както и  през идващите 6 месеца. Хората би трябвало да го знаят - отговорни са ПП-ДБ и хората ще схванат истината. Но ние сме виновни, по тази причина през вчерашния ден гласувахме петте %. Трябваше България да има бюджет, трябваше хората да бъдат обезпечени при влизане на еврото ".

 

А на въпрос за какво тогава са подали оставка (правителството - б.р.), той сподели: " Аз не съм подавал оставка, не съм взел участие в това ръководство. Оставка може да подаде единствено мандатоносителят и другите две партии ".

 

Делян Пеевски прикани всички партии да седнат и да решат проблемите със спекулата, " които ще дойдат от въвеждането на еврото, тъй като няма държавно управление. Партиите би трябвало да са виновни към хората, не да се занимават с дребнотемие ".

 

Той добави, че " Магазин за хората " върви доста сполучливо и даже поздрави министър Георги Тахов за това. 

 

" Ако цената за спокойната страна са защитата и кабинетът на Пеевски, аз ще я платя. Партиите би трябвало да са виновни с хората, а не да се занимават с дребнотемия. Ще върша всичко за България ", безапелационен бе водачът на ДПС-НОВО НАЧАЛО.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР