Борисов отне първото място на Ицо Хазарта, води го по преференции с 329 лични гласа
Личните гласове за водача на ГЕРБ Бойко Борисов в 25-и изборен регион в София, където е така наречен лидерска борба, на избори 2023 са повече от желанията за рапъра Христо Петров - Ицо Хазарта.
Макар че като цяло борбата в региона се печели от " Продължаваме промяната - Демократична България ".
Сега Петров е събрал 9175 гласа, а за Борисов те са 9504. На вота през октомври резултатът беше противоположен - Петров беше събрал 8210 гласа, а Борисов - с девет по-малко.
Славена Точева ог ГЕРБ-СДС, която обичайно размества варненската листа, усъвършенства личния си връх по преференции, получавайки над 10 000 преференции.
Над 7 000 преференции е събрал и другият изключително известен измежду съгражданите си в Симитли кандидат- народен представител на ГЕРБ - футболният арбитър и наследник на кмета Стефан Апостолов.
В столицата пренареждане на листи ще има единствено в 23-ти МИР.
Божидар Божанов е единственият, който ще пренареди тази на ПП-ДБ. Той удря рекордните 8562 преференции, с което е отличник в региона. След лидера Кирил Петков, който има 11 728, само че той не взе участие в разбъркването, написа " 24 часа ".
Бившата правосъдна министърка Надежда Йорданова също е играла за разбъркване и има 4218 персонални гласа, само че поради високия резултат на обединението, този път те няма да я реалокират напред. Така трети ще е ген. Атанас Атанасов, а след него са Настимир Ананиев и Васил Пандов.
2351 има за последния в листата на ГЕРБ Томислав Дончев. Макар и първенец за преференции, зам.-председателят на партията не съумява да размести подреждането. Водачът на листата, водачът на Съюз на демократичните сили Румен Христов пък се е отчел с 3485 персонални гласа.
Журналистът Велизар Енчев има късмет за нов депутатски мандат от левицата, защото с 1200 преференции минава от трета на втора позиция пред социалиста Еньо Савов. 1140 персонални гласа има лидерът на Българска социалистическа партия тук Христо Проданов, като още в деня на вота стана ясно, че председателката на Българска социалистическа партия Корнелия Нинова пуска преференция за него, откакто камера на една от малките екрани сподели гласуването й.
При " Възраждане " всички претенденти са надалеч са от опцията за разбъркване, само че пък лидерът Николай Дренчев има 2230 преференции.




