Личните данни на над 267 милиона потребителите на социалната мрежа

...
Личните данни на над 267 милиона потребителите на социалната мрежа
Коментари Харесай

Данните на милиони потребители на Facebook са изтекли в мрежата

Личните данни на над 267 милиона потребителите на обществената мрежа Фейсбук са се оказали в свободен достъп в интернет. За това сигнализира английската компания Компаритек (Comparitech), съобщи Българска телеграфна агенция.
По нейна информация достъпът до база с персоналните данни, съдържащи имената, телефоните и друга информация, е могъл да получи всеки консуматор на интернет без ключова дума и регистрация. По-голямата част от данните са на ползватели в Съединени американски щати. Базата данни била основана от хакери от Виетнам, е открила компанията, работила по случая дружно с самостоятелния специалист Боб Дяченко.
Тя е била качена в интернет на 4 декември и на 14 декември е била открита от Дяченко, който подал сигнал за нея на провайдери за нейното блокиране. На 19 декември инспекция е посочила, че базата е към този момент недостъпна. Засега не е ясно какъв брой персонални данни обаче може да са се озовали в ръцете на хакери.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР