Левски записа втора поредна победа в първенство за първи път ...

Левски записа втора поредна победа в първенство за първи път

"Левски" разгроми опашкаря "Пирин" за втора поредна победа

" Левски " записа втора поредна победа в първенство за първи път през този сезон. " Сините " се наложи с 3:0 над финалния в класирането " Пирин " в мач от 12-ия кръг на шампионата. Марин Петков означи два гола, а Билал Бари вкара третия, с което се разписа във втора поредна среща.

Домакините започнаха мача по-добре. Още в шестата минута Билал Бари пробва удар, само че Ник Хенгелман избави . В 19-ата минута Бари засече с глава центриране от корнер, само че топката мина около вратата.

" Сините " поведоха в 26-ата минута след гол на Марин Петков, който се възползва от подаване на Георги Миланов. Първоначално попадението беше отменено поради засада, само че след инспекция с ВАР бе прието за постоянно .

Снимка: Lap.bg

В 56-ата минута гостите бяха покрай изравнителен гол, само че ударът на Станислав Костов уцели напречната греда.

Малко в следствие " Левски " покачи на 2:0. Радослав Цонев центрира от корнер, Станислав Манолев пробва да изчисти топката, само че единствено я отклони, а Марин Петков означи втория си гол в мача.

В края на мача Бари означи третия гол за " Левски " , откакто се възползва от неточност на вратаря на " Пирин " .

С тази победа " сините " събраха 14 точки и са седми в класирането. Активът на " орлетата " е 8 точки на финалното място в таблицата.

Източник: btvnovinite.bg