Левски записа първа победа от 9 мача насам и от

...

"Левски" с първа победа за 2020 г.

" Левски " записа първа победа от 9 мача насам и от началото на календарната година. " Сините " стигнаха до триумф с 3:1 като посетители на " Арда " в първия мач след раздялата с Петър Хубчев.

Пред погледа на Наско Сираков, Георги Дерменджиев и Емил Костадинов, " Левски " със своя краткотраен треньор - Георги Тодоров, прати топката във вратата на " Арда " още в 18-ата минута посредством Станислав Костов. Попадението обаче не беше зачетено поради игра с ръка.

С 5 промени в състава от предходната среща и двама дебютанти, " сините " откриха резултата в 37-ата минута, а голмайстор беше Паулиньо.

Пет минути по-късно, " Арда " изравни посредством Радослав Василев, само че столичани стигнаха до триумфа с помощта на резервата Стайн Спиерингс и на Мартин Петков, разписал се секунди преди последния съдийски сигнал.

Съставите:

" Арда ": 91. Николай Банков, 4. Милен Стоев, 7. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов (70' 8. Румян Ховсепян), 21. Мартин Костадинов, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 71. Пламен Крумов (76' 10. Ахмед Осман), 98. Светослав Ковачев (70' 15. Лукас Мартинс), 99. Радослав Василев

" Левски ": 27. Георги Георгиев, 5. Холмар Ейолфсон, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 9. Дени Алар (81' 11. Здравко Димитров), 14. Филипе Нашименто (75' 79. Мартин Петков), 19. Янис Каргас, 23. Хали Тиам, 29. Станислав Костов (60' 40. Стайн Спиерингс), 31. Костадин Илиев (81' 70. Мартин Райнов), 99. Станислав Иванов
Източник: btvnovinite.bg