Левски загуби от третодивизионния Сливнишки герой в контролна среща, играна

...

"Левски" загуби от аматьори в първия мач на Делио Роси

" Левски " загуби от третодивизионния " Сливнишки воин " в контролна среща, играна на стадион " Виваком сцена - Георги Аспарухов ". Сините отстъпиха с 1:3 против аматьорския отбор от Югозападната В група в първия си мач под управлението на Делио Роси.

Италианският треньор стартира работа с тима във вторник, когато подписа своя контракт и беше показан пред медиите. 57-годишният експерт се обвърза с клуба до лятото на 2019 година, а дебютът му в формален мач ще е в неделя при семейството на " Дунав " (Русе).

Контролата със " Сливнишки воин " се игра в три елементи по 30 минути вместо обичайните две полувремена по 45 минути. Делио Роси тества три разнообразни състава във всяка от частите. Италианецът даде късмет за изява на общо 35 играчи, измежду които и каращият проби бразилец Жеан Патрик.

Бившият състезател на " Манчестър юнайтед " Габриел Обертан даде задатък на " Левски " в 13-ата минута. Французинът получи хубаво подаване от левия фланг, преодоля двама защитник с първото си допиране, а с второто прати топката в мрежата.

Три минути след началото на втората третина " Сливнишки воин " изненадващо изравни. Красимир Георгиев беше изведен зад отбраната и умерено прати топката в близкия ъгъл, останал очи в очи с вратаря Александър Любенов.

В 50-ата минута отбраната на " Левски " позволи груба неточност след изритана топка от половината на " Сливнишки воин ". Последва бързо разиграване от гостите, а топката стигна до Йордан Попов, който от границата на наказателното поле означи с удар в близкия ъгъл, който първо се отби в страничната греда.

В 66-ата минута Цветомир Вачев оформи крайното 3:1. Играчите на " Левски " направиха поредност от нелепи отигравания, след които Вачев се озова самичък против Боян Йоргачевич и не пропусна опцията с удар по земята в далечния ъгъл.
Източник: dnevnik.bg