Левски взе осми пореден домакински двубой в Първа лига, като

...

"Левски" взе осма поредна победа на "Герена" и доближи "Лудогорец"

" Левски " взе осми следващ домашен дуел в Първа лига, като не срещна никакви проблеми с последния в таблицата " Витоша ", побеждавайки с 2:0. Тимът на Петър Хубчев затвърди положителната си форма на стадион " Георги Аспарухов ".

След провалянето от " Берое " на 10 август сините са позволили единствено два гола в своята врата в домакинските си срещи.

За успеха над " Витоша " точни бяха Паулиньо в 24-ата и Станислав Иванов в 60-ата минута. Освен с едно попадение Иванов се регистрира и с асистенция.

Освен серията, в която влизат сините, отборът съумя да приближи и водача " Лудогорец " на едвам пет точки. След двете следващи равенства, които записаха първенците, " Левски " съумя да стопи малко от преднината на осемкратния отличник.

За 90 минути отборът на Хубчев не срещна съвсем никакви усложнения, макар ротациите, които беше подхванал треньорът. Освен двата гола " Левски " пропусна още няколко чисти положения да направи успеха си по-изразителна.

В идващия кръг отборът гостува на " Локомотив " (Пловдив).
Източник: dnevnik.bg