Левски спечели втори двубой с човек по-малко на терена. Срещу

...

Левски спечели втори двубой с човек по-малко, сините вече са с положителен баланс като гост

Левски завоюва втори дуел с човек по-малко на терена. Срещу Пирин " сините " вкараха победното попадение, откакто Хосе Кордоба бе отхвърлен от игра. Първият подобен случай бе при 2:0 при визитата на Славия, като тогава и двете попадения паднаха в миг, в който тимът бе с 10 души на терена.

Хосе Кордоба стана вторият изпъден състезател на Левски през сезона. Първият бе Хасими Фадига - при 2:0 над Славия в " Овча купел ". И двамата бяха изгонени с директни червени картони след интервенция на ВАР. Той ще бъде осъден за семейството на Арда, което е в събота, 24 февруари, от 17:45 часа на " Георги Аспарухов ".

За първи път през сезона Левски реализира две следващи победи като посетител. " Сините " приключиха есенния дял с 1:0 над Ботев Враца.

" Сините " към този момент са с позитивен баланс при визитите - 4 триумфа, 4 равенства и 3 провали, при голова разлика 15-12.

За първи път през сезона тимът завоюва дуел с 2:1.

Двама играчи дебютираха със " синята " фланелка - крилото Фабио Лима стартира като титуляр на " Христо Ботев ", а през втората част игра Карлос Охене. Така треньорът на Левски Николай Костов към този момент е употребявал 26 играчи през акцията, като от тях 13 са българи, а също толкоз чужденци. Още двама иностранци чакат първите си дуели за сините - уругваецът Хоакин Фернандес и словакът Патрик Мислович.

Рикардиньо вкара шести гол в Първа лига (има 18 двубоя) и към този момент е водещият изпълнител на отбора в шампионата. С 5 попадения е Джавад ел Джемили.

Левски вкара двата гола на Пирин до почивката. Така сините към този момент имат 16 попадения през първите полувремена на турнирните дуели, толкоз са отбелязали и през вторите, написа " Тема Спорт ".