Левски спечели с 2:1 срещу украинския Верес Ровно и записа

...

Левски приключи лагера в Турция с победа срещу украинци

Левски завоюва с 2:1 против украинския Верес Ровно и записа първа победа в контролите на турска земя. Марин Петков (1) и Здравко Димитров (62) се разписаха за отбора на Станимир Стоилов, Михаил Сергийчук (43) вкара за противника.

Не бе минала още първата минута, когато неточност в защитата на Верес разреши на Марин Петков да изскочи самичък против вратаря Юшчишин. Младокът сподели самообладание, напредна и майсторски прати топката в мрежата за 1:0.

В 7-ата минута пристигна и първата заплаха пред вратата на Михайлов. Прострелно центриране на Данилюк към капитана Сергийчук бе избито в корнер в последния миг от Ван дер Каап. Две минути по-късно единствено отличният инстикт на стража на Левски резервира задатъка на отбора.

Добра офанзива на българския тим в 20-ата минута приключи с чудесно извеждащо подаване на Ради Цонев към Билал Бари. Нападателят обаче бе изпреварен от вратаря на Верес.

Секунди по-късно бърза контраофанзива на Левски завари неподготвена украинската защита и четирима от " сините " се оказаха сами против бранител на на Верес. Ударът на Филип Кръстев обаче бе избавен от Юшчишин, а при добавката на Билал Бари топката срещна ръката на Данилюк и реферът уточни бялата точка. Изненадващо зад топката застана 16-годишният Асен Митков, а слабият му удар без проблеми бе уловен от стража на Верес.

Ван дер Каап бе доста покрай дебютното си попадение с екипа на Левски в 30-ата минута, само че вратарят Юшчишин извади удара му след страхотна реакция. Нова превъзходна интервенция на стража на Верес пет минути по-късно резервира резултата. Ради Цонев качи топката на главата на Билал Бари, само че и той загуби разногласието с Юшчишин.

Две минути преди почивката " сините " бяха осъдени за пропуските си. Капитанът Михаил Сергийчук бе изведен самичък против Михайлов при една контраофанзива и майсторски го финтира за 1:1.

Още при започване на втората част Кобак получи втори жълт картон и бе изпъден, само че на негово място наставникът на украинците пусна нов състезател съгласно сделката сред двата тима.

Страхотен самостоятелен пробив на Уелтън в 62-ата минута отляво приключи с подаване към резервата Здравко Димитров, който с обмислен удар направи 2:1.

Димитров бе покрай второ попадение четири минути по-късно, когато опита технично да изнанада Юшчишин, само че топката мина около дясната греда на украинския пазач. 15 минути преди края Ники Михайлов улови топката пред наказателното поле и пред Верес се откри отлична опция за равнене. Стената на " сините " обаче се оказа непреодолимо затруднение и топката излезе в корнер сле осъществяването на директния свободен удар.
Източник: fakti.bg