Левски спечели 15-та титла в мъжкия шампионат по волейбол. Сините

...

Левски спечели титлата по волейбол за мъже

Левски завоюва 15-та купа в мъжкия шампионат по волейбол. Сините победиха след поврат с 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 25:21) гейма огромния си противник ЦСКА. Така те взеха финалната серия с 3:0 триумфа.

В първия гейм алените поведоха със 7:2, само че Левски съумя да се върне в дуела при 7:9. Сините даже изравниха при 11:11, само че воденият Александър Попов състав взе задатък в мача след 25:23. Във втората част на дербито в цялостната зала домакините дръпнаха с 10:6 и 18:15. Те завоюваха втория гейм с безапелационното 25:19.

Третият гейм се оказа съдбоносен за крайния излаз на дуела. Левски натрупа преднина при 13:10, само че ЦСКА изравни при 16:16. Последва нова мощна серия в офанзива за домакините, които завоюваха след 25:20. В последната част младият състав на сините още веднъж игра на високо равнище. Тимът на треньора Николай Желязков имаше преднина от 14:12 и 22:20 и подпечата триумфа си с 25:21.

Най-резултатен за спечелилите стана Кристиян Титрийски с 18 точки. Неговият съотборник Владимир Гърков добави още 17.

Левски победи с първа купа на страната от 2009 година насам. ЦСКА, който има рекордните 30 шампионски оценки, не е печелил златните медали от сезон 2010-2011. По-рано през сезона сините завоюваха и Суперкупата.