Левски София излезе начело в класирането в мъжката Суперволей лига,

...

Левски победи Нефтохимик и излезе начело в мъжката волейболна лига

Левски София излезе отпред в класирането в мъжката Суперволей лига, откакто записа четвърта победа. Воденият от Николай Желязков отбор надви над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:2 (25:17, 25:22, 19:25, 20:25, 15:13) в мач от петия кръг в зала " Младост ".

Левски доминираше напълно в първата част и завоюва с 25:17. Във втория гейм " сините " още веднъж имаха водеща роля, и макар че играта бе по-оспорвана, Левски съумя да се наложи с 25:22. В третата част бургазлии бяха по-мобилизирани и съумяха да завоюват с 25:19. В решителния четвърти гейм двата отбора бяха равностойни до седмата точка. Левски поведе за малко, само че домакините не се отпуснаха и обърнаха резултата. Момчетата на Иван Станев останаха постоянни, като позволиха и по-малко неточности от " сините " и резултатът бе подравнен.

Мачът влезе в тайбрек, в който гостите поведоха и поддържаха преднина от три точки през по-голямата част от времето. След 10:7 обаче домакините съумяха да съкратят дистанцията единствено на една точка. " Сините " стигнаха първи до мачбол и затвориха мача след офанзива на Владимир Гърков.

Най-резултатен за Левски стана Венислав Антов с 21 точки, с 16 точки завърши Алехандро Торо. 13 точки добави Владимир Гърков. За Нефтохимик Аксел Трухчев завърши със 17 точки, 15 добави Тодор Димитров, а 14 точки осъществя Георги Петров.

" Сините " имат актив от 12 точки след 4 победи и 1 загуба. Нефтохимик е девети с 5 точки единствено с една победа и с 4 провали.

В идващия кръг Левски играе с Марек Юнион-Ивкони (Дупница) на 11 ноември, а бургазлии ще спорят с градския противник Дея спорт на 13 ноември.