Левски се наложи с 2:0 над ФК Тузла Сити в

...

Левски с първа победа в лагера в Турция

Левски се наложи с 2:0 над ФК Тузла Сити в четвъртата си контрола по време на лагера на отбора в Турция. Точни за " сините " бяха Рикардиньо в 23-ата минута и Марин Петков в 57-ата.

, този път треньорът Никоалй Костов бе заложил на състав с съвсем всички опитни играчи, които бяха титуляри през есенния дел на шампионата. От първата минута започва и първото ново попълнение Фабио Лима.

Левски стартира по-активно срещата, само че отборът не стигаше до толкоз чисти положения в първите минути. Първото такова бе в 12-ата. При едно заучено състояние, Фабио Лима центрира на задна греда, където Келиан ван дер Каап уцели гредата. В 15-ата минута Уелтън подаде доста елегантно на Фадига, а халфът стреля от точката на дузпата, само че стражът на ФК Тузлла Сити се оправи и мазета в корнер. Босненците дадоха отговор с бърза офанзива, при която състезател на съперниковия отбор получи топката в наказателното поле, само че от много чиста позиция стреля мощно над вратата.

В 23-ата минута Левски излезе напред в резултата. С съществена заслуга за него бе левият защитник Цунами. Той получи хубаво прехвърлящо подаване, съумя да заеме по-добра позиция и с тяло да се пребори със противник, след което подаде към Рикардиьно, а нападателят нямаше по какъв начин да сбърка от близко – 1:0.

В 28-ата минута Рикардиньо изпрати топката за повторно във вратата на ФК Тузла Сити. Нападателят бе изведен добре и съумя да преодолее вратаря и да прати кълбото зад него, само че в тази обстановка бе маркирана засада. В 32-ата минута „ сините “ направиха съвършена контраофанзива. Патрик-Габриел Галчев лиши една топка и напредна през центъра, след което изведе Уелтън на фланга. Бразилецът залъга защитник и стреля, само че след рикошет топката излезе в корнер.

С началото на втората част Левски продължи да бъде по-активен макар някои промени, които Николай Костов направи в състава си. Една от тях бе Марин Петков, който направи чудесно включване.

В 57-ата минута той направи хубаво двойно с Фадига, нахлу в наказателното поле и бе фаулиран в наказателното поле. Зад топката застана персонално пострадалия и осъществя – 2:0. Малко преди този момент босненците можеха да вкарат, само че Масович от близка отдалеченост не съумя да осъществя.

В 68-ата минута Уелтън преодоля леко защитник на ФК Тузла Сити и центрира, а Илиян Стефанов с глава стреля около гредата. В 78-ата минута ФК Тузла Сити стигнаха до попадение, което обаче бе вярно анулирано поради засада. До края още едно попадение на босненците бе анулирано поради засада.

За Левски пък Илиян Стефанов бе покрай това да означи, само че не съумя. В последна сметка " сините " сложиха завършек на отрицателната серия в контролите и записаха първа " суха " мрежа в Белек.