Левски се класира на полуфинала в турнира за Купата на

...

"Левски" е последният полуфиналист за Купата на България

" Левски " се класира на полуфинала в шампионата за Купата на България, откакто довечера победи " Дунав " с 2:0 на Градския стадион в Русе.

Още в самото начало на мача гостите взеха самодейността. Първият удар в очертанията на вратата на домакините бе насочен още в третата минута от Жуниор Мапуку, само че Станислав Антонов избави.

" Левски " поведе в резултата в 23-ата минута. Милош Цветкович напредна и центрира в наказателното поле на домакините, където Михаил Милчев сгреши. Топката попадна в Мапуку, който със мощен удар вкара.

В 35-ата минута домакините сътвориха първото по-опасно състояние пред вратата на " Левски ". Юлиян Ненов центрира в наказателното поле, само че Будинов не съумя да овладее добре топката, с цел да насочи удар.

Вторият гол за " Левски " падна в последната минута на първото полувреме след груба неточност в отбраната на " Дунав ". Ларин не съумя да почисти добре, топката рикошира от тялото на Диян Димов и попадна в Кабрал, който вкара във вратата на Антонов.

" Левски " стартира мощно второто полувреме. В 55-ата минута Мапуку напредна, навлезе в наказателното поле на " Дунав " и стреля, само че топката се удари в десния дирек на вратата на Антонов. Две минути по-късно Бранимир Костадинов стреля със задна ножица, само че Митрев парира удара.

В 67-ата минута Гомес изведе Мапуку, който остана самичък против Станислав Антонов и стреля, само че вратарят на домакините избави.

Първото най-чистото голово състояние за " Дунав " в мача бе записано в 77-ата минута. При центриране в наказателното поле Будинов стреля с глава, само че Митрев мазета топката в корнер. В 84-ата минута Васил Шопов насочи мощен удар от границата на наказателното поле, като коженото кълбо срещна напречната греда.

Преди началото на мача с минута безмълвие бе почетена паметта на някогашния футболист на " Левски " Иван Стоянов - Типеца.

" Дунав " Русе: Станислав Антонов, Христо Попадийн, Божидар Васев, Михаил Милчев (73 - Христофор Хубчев), Олексей Ларин, Карлос Жатоба (46-Бранимир Костадинов), Диян Димов, Васил Шопов, Димитър Георгиев (57 - Петър Патев), Юлиян Ненов, Мирослав Будинов

" Левски ": Божидар Митрев, Димитър Пиргов, Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Жуниор Мапуку (82 - Сергиу Буш), Жорди Гомез, Роман Прохазка, Милош Цветкович, Йерсон Кабрал (75 - Антъни Белмонт), Габриел Обертан, Васил Панайотов
Източник: btvnovinite.bg