Левски разби Славия с 4:1 след два гола на Габриел

...

Левски разби Славия с два гола на Габриел Йорданов

Левски разруши Славия с 4:1 след два гола на Габриел Йорданов в дербито на първия кръг в Елитната група до 15 години. Срещата се игра на изкуствения терен на стадиона в " Овча купел "  при извънредно високи температури и бе ръководена от елитния рефер Васимир Ел-Хатиб.

Двубоят стартира равностойно, като макар жегата, двата тима предложиха доста борба, само че чистите голови положения липсваха. Така полувремето приключи при нулево тъждество.
Втората част стартира с попадение за Левски. Ернан Ангелов получи топката в зоната на дъгата, обърна се и стреля към вратата. Ударът му се отби от съперник, а получилата се парабола трансферира стража на Славия и " сините " поведоха.
В 50-ата минута гостите стигнаха и до втори гол. Лазар Петров се откъсна и с глава преодоля вратаря на " белите ". 10 по-късно резултатът стана типичен. Габриел Йорданов засече с глава центриране от корнер и осъществя трето попадение за Левски.

Йорданов означи и четвърти гол, още веднъж с глава в 68-ата минута. Малко по-късно нападателят на " сините " имаше късмет да направи хеттрик, откакто бе отсъдена дузпа, само че изстрелът му от бялата точка срещна страничната греда.

Славия стигна до почетно попадение в края на мача. " Белите " също получиха право да изпълнят 11-метров углавен удар и Павел Кайряков осъществя, с което оформи и крайния резултат.

Източник: novsport.com