Левски пропусна златен шанс да победи опашкаря в Първа лига

...

"Етър" шокира "Левски" и си тръгна с точка от Герена

Левски " пропусна златен късмет да победи опашкаря в Първа лига " Етър " и приключи единствено 1:1 на своя " Георги Аспарухов ". Сините получиха дузпа в 93-ата минута, само че новото попълнение Филипе Нашименто изпусна от 11-те метра, с което провали тима си.

Гостите от Велико Търново поведоха в 62-ата минута посредством Велко Батрович, а 10 по-късно резервата на " Левски " Серджиу Буш донесе точката на своите.

В следващ мач " Левски " стартира с изменен състав, като от първата минута на върха на офанзивата започва Ривалдиньо. Той беше подкрепян от Кабрал, Паулиньо и Нашименто. Изненадващо на пейката останаха Обертан и Роман Прохазка.

" Етър " от своя страна игра доста плътно и затваряше всички празни пространства пред личната си врата.

В началните минути сините имаха два положителни шанса, които се откриха пред Кабрал и Паулиньо. Първо холандецът не съумя да насочи прекрасен изстрел, а по-късно Паулиньо откри сънародника си, само че Христо Иванов избави.

Половин час след началото на дуела " Етър " отговори и беше доста покрай това да открие на " Герена ". Иван Стоянов центрира остро в наказателното поле, Бадара стреля и уцели гредата. Вратарят на " Левски " Николай Кръстев подцеин обстановката, мислейки че топката лети високо.

Делио Роси се засилва на почивката и незабавно пусна на терена Роман Прохазка вместо Кабрал, а малко по-късно влезе и Серджиу Буш на мястото на Ривалдиньо.

© LAP.bg

Словашкият халф бързо можеше да се разпише, само че негов изстрел в 52-ата минута беше избит. Вместо това " Етър " нанесе своя удар и изненадващо откри в 62-ата минута.

При едно привидно безобидно центриране Николай Кръстев не се намеси добре и изпусна топката, а стоящият наоколо Велко Братович без проблем я прати в мрежата – 0:1.

Голът стресна " Левски " и по тази причина на терена влезе Габриел Оберта. Сините се активизираха и изнесоха играта напред, само че в това време оставяха и много пространства пред своята врата.

В 72-ата минута офанзива, стартирана от Прохазка докара до изравнителен гол за сините. Паулиньо нахлу отдясно, подаде към Буш, а той с хубаво завъртане отстрани Пламен Гълъбов и промуши топката във вратата.

Серджиу Буш се радва след изравнителния гол.
© LAP.bg

До края на срещата се игра напълно пред вратата на Христо Иванов, а " Левски " имаше три или четири положителни благоприятни условия да вкара, само че стигна единствено до разбърквания.

Все отново в третата минута на добавеното време сините получиха дузпа, откакто Паулиньо нахлу в наказателното поле и беше повален от Георги Пашов, който направи недомислен шпагат. Филипе Нашименто застана зад топката, само че стреля доста несериозно, решавайки да демонстрира техника и даже не уцели вратата.
Източник: dnevnik.bg