Левски приема Локомотив София на стадион Георги Аспарухов в мач

...

НА ЖИВО: Левски vs Локомотив София 5:0, синя забава на Герена

Левски приема Локомотив София на стадион " Георги Аспарухов " в мач от третия кръг на efbet Лига и играят. Андриан Краев откри резултата в 20-ата минута на срещата, до момента в който в 38-ата Джавад Ел Джемили удвои актива на домакина. Отново той се разписа в 51-ата минута, а Марин Петков повиши резултата в 65-ата. Двубоят е с начален час 21:15 и може да го наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към конфликта, като го наблюдава минута по минута.

Във втората минута Ел-Джемили даде отличен пас, който изведе Роналдо зад защитата на госта. Бразилецът пое извънредно тежко топката, след което тя беше пресечена от Бабукар Гайе. Със самото начало на срещата " сините " преобладаваха изрично при владеенето на топката, до момента в който " железничарите " се бяха прибрали в своята половина.

В 13-ата минута Валентин Николов се понесе вляво по нападението на Локо София и стреля с десния крайник, само че се видя рутинна интервенция от Андреев. Домакините използваха " висока преса " по целия терен, като на Локо София му беше мъчно да провежда постепенни набези, а на върха на нападението за " сините " най-често оставаше Джавад Ел-Джемили измежду Уелтън и Роналдо. В 18-ата Цунами центрира отляво в наказателното поле на Локо София за Роналдо, само че Бруно Франко добре блокира нападателя на Левски, чийто удар с глава беше неакуратен.

След 20 минути игра Левски поведе в резултата на " Герена ".  " Сините " извършиха късо ъглов удар, а Ел-Джемили пусна за Уелтън. Бразилецът пласира отлична топка пред вратата на Гайе, а Андриан Краев насочи с глава и поведе тима си напред.

Голът даде нужното успокоение в играта на футболистите, водени от Николай Костов, които продължиха да владеят повече топката, само че небяха толкоз настъпателни в атакуващ проект. В 32-ата Пламен Андреев почисти неприятно топката, която отиде към Карлос Франса. Той незабавно я прати вляво за Красимир Станоев. Той, от своя страна, опита да центрира, само че топката заплашително отиде към вратата на Андреев, като този път стражът на " сините " работи добре и улови.

В 38-ата минута прелестен диагонален пас беше пратен вляво за Уелтън. Бразилецът овалдя и пусна към чудесно присъединилия се Джавад Ел Джемили, откакто Найденов и Диас се бяха втурнали да стопират бразилеца, а Ел-Джемили преодоля Гайе за 2:0.

На почивката Калоян Кръстев размени Димитър Митков при гостите, до момента в който Николай Костов извади Кристиан Димитров, с цел да се появи на негово място Келиан ван дер Каап. В 51-ата минута пък за втори следващ турнирен дуел Джаван Ел-Джемили се разписа два пъти. Това се случи, откакто " сините " разиграха отдясно посредством Петрис. Роналдо центрира по земя, а Алан Диас почисти безобразно и право в краката на Ел Джемили. Той шутира, след което топката откри тялото на Диас, само че договор с крайници на Джемили я прати във вратата на Гайе - 3:0.

Костов извади от игра Уелтън и Асен Митков, като им даде отмора за идния мач-реванш против Шкупи, а на техните места се появиха Марин Петков и Асен Чандъров. В 65-ата резервата Петков се прояви по извънредно първокласен метод в своя мач №100 със синята фланелка. Асими Фадига изведе вляво с пас сред двама Цунами, а левият бек на " сините " насочи положително подаване към Марин Петков, който беше оставен изцяло непокрит и с левия крайник прониза Гайе за 4:0.

Високата преса в играта на " сините " продължи доминанто и през втората част, а Локомотив София позволи извънредно глупава неточност, откакто Галин Минков върна към вратаря Гайе. Той реши да се прави на техничен футболист, само че Роналдо го пресира съществено, след което открадна пред вратата му и вкара в опразнената врата на " железничарите ". След това пък Роналдо отпразнува попадението с именитото шоу на... Кристиано Роналдо, откакто португалецът вкара гол.

В 74-ата минута пък Ел Джемили се озова в наказателното поле на противника сам и стреля с десния си крайник, само че този път Гайе отрази. При ответното нахлуване Франса центрира в наказателното поле на Левски към Калоян Кръстев, който опитва удар с десния крайник от придвижване, но много неакуратен.